Facebook Smart Lists

Facebook, bünyesine yeni özellikler ve geliştirmeler eklemeye devam ediyor. Google+ sosyal ağındakine benzer bir uygulama geliştiren Facebook, yakın zaman içerisinde otomatik kategorilendirme özelliğini aktif etmeye hazırlanıyor.

Facebook yeni bir Google+ makyajı hazırlığına girmiş durumda. Bilindiği gibi Google+ içerisinde birtakım çevreler bulunuyor ve kullanıcılar arkadaşlarını bu çevreler içerisinde kategorilere ayırıyor ve bu şekilde üyelere farklı kategoriler içerisinde ulaşılabiliyor.

Diğer yandan Facebook’un yeni özelliği Smart Lists otomatik kategorileme yapıyor. Özelliğin bu şekilde aktif olması kullanıcıların otomatik olarak belirli koşullara göre ayrıştırılmasını sağlıyor. Bu sayede her Facebook kullanıcısı arkadaşlarını tek tek kategorilendirmek yerine otomatik bir şekilde ayırıyor.

Google+ çevre özelliğine çok benzeyen bu uygulama, Google+ içerisinde ki uygulamadan sadece otomatik yapısı ile ayrılıyor. Bakalım yeni özellik karşısında Google+’ın tepkisi ne olacak? Bunun yanında kullanıcılar Facebook içerisinde yer alan yeni özelliği nasıl bulacak ve ne kadar ilgi gösterecek? Bekleyip göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.