Facebook zaman çizelgesi

Mark Zuckerberg’in konuşması ile başlayan Facebook f8 Konferansı, geceye damgasını vurmuş durumda. Zuckerberg tarafından Facebook’a eklenen yeni özellik olan zaman çizelgesi, sosyal ağın en önemli yeniliklerinden biri olarak karşımıza çıktı.

Facebook f8 Konferansı’nda Mark zuckerberg Facebook’a yeni eklenen bir özelliği tanıttı. Yeni özelliğin ismi Timeline yani zaman çizelgesi oldu. Yeni özellik olan Timeline ile Facebook kullanıcıları bundan sonra profillerinde şimdiye kadar gerçekleştirdikleri tüm hareketleri görebilecekler.

Diğer yandan Timeline Facebook profil sayfasının sağ kısmına yerleşecek. Ayrıca hareketlerin aylara ve yıllara bölüneceği söyleniyor. Bunun yanında Timeline çerçevesine fotoğraf ya da harita gibi filtreleme araçları ile kişiselleştirilebilecek. Diğer yandan Timeline özelliğinin yanı sıra Facebook profil sayfasının da değişiklikten geçirileceği belirtiliyor. Son olarak profil sayfasının iki sütuna ayrılacağı ve blog tarzında bir sayfa yaratılacağı da belirtilenler arasında yer aldı.

Timeline özelliği önümüzdeki haftadan itibaren Facebook kullanıcılarının hizmetinde olacak.

Facebook Timeline özelliği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.