Facebook, reklam jesti yaptı

Facebook, ABD bünyesinde yer alan küçük işletmeler için kendi içerisinde ücretsiz reklam yayını yapacak. Bu şekilde küçük işletmelere destek olacağı söylenen ünlü sosyal ağ, 10 milyon dolarlık bir jest yaptı.

Facebook tarafından yapılan açıklamada tek amacın küçük işletmelerin gelişimine destek olmak amacı ile bu işe girdiği şeklinde belirtildi. ABD Ticaret Odası ve Bağımsız İşletmeciler Federasyonu ile anlaşmaya varan Facebook, bundan sonra küçük işletmelerin reklamlarını kendi bünyesinde yayınlayarak onlara destek olacak ve gelişimlerine katkıda bulunacak.

Reklamı yayınlanacak olan yaklaşık 200 bin şirket bulunuyor. Bu şirketlerin reklamları için ortaya konan meblağnın ise 1o milyon dolar olduğu belirtiliyor. Diğer yandan Facebook’un kendi bünyesinde reklam yayınlaması yanında seminerler ve birtakım web sunumları ile de küçük işletmelere destek olması bekleniyor.

Bunların yanı sıra şirketin Amerikan ekonomisini düzeltmek için de bu hamleyi yaptığı belirtiliyor. Şu an için reklamların yayınlanacağı tarih ile ilgili herhangi bir bilgi bulunmuyor. Bakalım, küçük işletmelerin reklamları ne zaman Facebook içerisinde karşımıza çıkacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.