Gmail çevrimdışı çalışma hizmeti

Google’ın en önemli servislerinden Gmail, kullanıcılarına artık çevrimdışı hizmet verebilecek.

Gmail bugünden itibaren kullanıcılarına çevrimdışı hizmet verecek ve bu sayede Gmail kullanıcıları maillerine gelen mesajları okuyabilecek, cevaplayabilecek, düzenleyebilecek ve arşivleyebilecek. Bunun dışında Gmail üzerinde yer alan takvim ve dökümanlarda çevrimdışı olarak Gmail tarafından desteklenecek.

Diğer yandan artık kullanıcılar Gmail’de ki e-postalarına internete bağlanmadan da ulaşabilecek. Ortaya konan bu hizmetten Chrome Web Store tarafından sunulan HTML5 tabanlı uygulamalar sayesinde yararlanacak olan kullanıcılar, bu yeni özelliği ile oldukça işlevsel bir yapıya bürünecek gibi görünüyor.

Bunların yanı sıra Calendar Offline ve Docs Offline hizmetleri de gelecek hafta içerisinde aktif olması bekleniyor. Gmail kullanıcıları artık bu hizmetlerden de çevrimdışı olarak yararlanabilecek.

Bakalım, Gmail’in çevrimdışı hizmetleri arasına başka neler girecek? Bu konuda daha şimdiden oldukça etkili adımlar atan Gmail, yeni hizmetini kullanıcı beklentilerine cevap verecek duruma getirmiş gibi. İlerleyen zamanların bizlere neler göstereceği bekleyelim ve yakında görelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.