Google Zagatı aldı

Google, Motorola’dan sonra dünya üzerinde ki restoranlar hakkında fikir ve tavsiyeler veren Zagat’ı da bünyesine kattı.

Daha önce sizlere Google’un Motorola’yı aldığı haberini buradan duyurmuştuk ve bu sayede ünlü arama motorunun oldukça önemli bir adım attığını belirtmiştik. Bu yeni haberimizde ise yine benzer bir alım ile karşınızdayız.

Dev arama motoru Google, Motorola’dan sonra bu defa da bünyesinde Zagat’ı kattı. Dünya üzerinde bulunan milyonlarca restoran hakkında birtakım bilgiler sunan Zagat, hemen hemen her restoran hakkında fikir paylaşımı yapıyor ve bu sayede kişilerin istedikleri bir tarzda restorana gitmesini sağlıyor.

Diğer yandan Google’un Zagat’ı kaça satın aldığı ısrarla açıklanmıyor. Ancak bu konuda tahmini bir bilgi vermek için Zagat’ın 2008 yılı içerisinde 200 milyon dolardan satışa çıktığını ve üzerinden 3 yıl geçmesinin ardından hangi orana ulaştığını tahmin etmenin pek de zor olmadığını belirtmek istiyoruz. Şu an için ortaya atılan fiyat tahminleri 500  ve 600 milyon dolar arasında oynuyor. Ancak tabiî ki kesin bilgilerin Google tarafından açıklama yapılana kadar bilinmesi zor gibi gözüküyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.