Günde 150 bin iPhone 5 üretiliyor

Apple, iPhone 5 telefonun hazırlıklarını sürdürüyor ve modeli Ekim ayı içerisinde pazara sunmayı hedefliyor. Bunun yanında iPhone 5 ile ilgili yeni bilgiler de gelmeye devam ediyor.

Apple’ın yeni nesil iPhone 5 modeli hakkında gelen yeni bilgiler ise bir günde ortalama 150 bin iPhone 5 modelinin üretilmesi oluyor. Apple daha önce iPhone 4 modelinde yaşadığı tedarik sıkıntısını iPhone 5 modelinde yaşamak istemiyor ve bu nedenle üretimleri şu anda iki üretici firma birden gerçekleştiriyor. Bunlardan biri ise bilindiği gibi Foxconn firması.

Yapılan açıklamalara göre Foxconn firmasının günde 150 bin iPhone 5 üretimi yaptığı ve bu şekilde Apple’ın üretim konusunda sıkıntı yaşamaması için her şeyin yapıldığı söyleniyor. Ayrıca sadece Foxconn firması değil, bunun yanında modelin parça tedarikçileri olan Largan Precision, Dynapack ve Simplo gibi firmalar da Foxconn kadar yoğun bir çalışma gösteriyor.

Apple, tedarik sıkıntısı yaşamamak için daha önce Pegatron şirketi ile de anlaşmış ve bu haberi sizlere buradan duyurmuştuk. Görünüşe göre Apple, Ekim ayı içerisinde yeni nesiö iPhone’u tam olarak pazara sunmayı planlıyor. Ekim ayında iPhone 5 pazarda olacak mı? Bekleyip göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.