Windows 8 Internet Explorer flash kullanmayacak

Microsoft yeni işletim sistemi olan Windows 8 ile yeni açılımlara imza atıyor. Yapılan açıklamalara göre Windows 8içerisinde yer alan Internet Explorer 10 internet tarayıcısının flash eklentisine ihtiyaç duymayacağı belirtiliyor.

Apple’ın iPhone ve iPad gibi cihazlarında flashı yasaklamasının ardından Adobe’ye bir darbede Microsoft’tan geliyor.Microsoft, geliştirici sürümünü pazara sunduğu ve sadece 12 saatte 500 binden fazla indirilme gerçekleştirdiği Windows 8 işletim sisteminde ki Internet Explorer 10’un flash kullanmayacağını belirtti. Bunun yanında Windows 8 içerisinde yer alan Metro ara yüz ile sistemin HTML5 ve birtakım eklentilere ihtiyaç duymadığını ifade eden Microsoft yetkilileri,Internet Explorer’ın da flash eklentisi ya da herhangi bir eklenti kullanmayacağını açıkladı.

Ortaya çıkan durum karşısında Adobe’den herhangi bir açıklama gelmedi, ancak Internet Explorer 10’un flash kullanmamasının Adobe’nin pek de hoşuna gitmeyeceği düşünülüyor. Bakalım, bu konuda daha başka hangi bilgiler bizlere ulaşacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.