Microsoft “Put People First” sözü için patent aldı

Microsoft’un son olarak yaptığı hamle sizlere şaşırtıcı gelebilir, ancak tamamen gerçek. Dev yazılım şirketi, şu an kendi ürünlerinde kullandığı “Put People First” sözü için patent başvurusunda bulundu.

Microsoft, kendi alanında yeni bir hamle daha yaptı ve Windows Phone 7.5 için yapacağı açılışta “Put People First” sözünü kullanmayı düşündüğünü belirterek, bu söz için patent başvurusu yaptı. İnsanlara öncelik ver anlamına gelen bu söz için yapılan patent başvurusu, TechCrunch tarafından yayınlanan raporda belirtildi.

Diğer yandan TechCrunch, mevcut başvurunun 19 Eylül tarihinde gerçekleştirildiği belirtildi. Bunun yanında patent için başvurulan sloganın kapsadığı alanlar hücresel iletişim cihazları, hücresel telefonlar, akıllı telefonlar, dijital yardımcı cihazlar ve el bilgisayarları olarak karşımıza çıktı.

Microsoft, Windows Phone 7 işletim sisteminde kullanacağı “Put People First” sloganı ile yeni sistemin insanlara odaklanmayı amaçladığını belirtiyor. Bakalım, Microsoft “Put People First” sözü için patent alabilecek mi? Bekleyelim ve yakından görelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.