Window Phone 7’nin web tabanlı marketi hizmete girdi

Microsoft, Windows Phone 7 için web tabanlı MarketPlace’i hizmete geçirdi.

Microsoft, geçtiğimiz günlerde Windows Phone 7 Mango işletim sisteminin yeni bir güncellemesini pazara sürdü ve yeni güncelleme ile kullanıcılar 500’den fazla yeni özelliklere kavuştu. Windows Phone ile gelen yenilikler sadece bununla kalmadı ve Microsoft yeni web tabanlı marketi olan MarketPlace uygulama mağazasını da hizmete sundu.

Artık, Windows Phone kullanıcıları Android Market ve AppStore gibi yeni bir uygulama mağazasına kavuştu ve bundan sonra kullanıcılar istedikleri her türlü uygulamayı güvenli ve hızlı bir şekilde telefonlarına indirebilecek. Uygulama mağazasının sayfasında My Phone adında bir sayfa bulunuyor ve sayfa içerisinde kullanıcılar Xbox Live profili, Windows Live, SkyDrive ve Find My Phone gibi özellikleri istedikleri gibi yönetebilecek.

MarketPlace üzerinde şu an için 30 binden fazla uygulama bulunuyor. Ayrıca uygulamalar Apps ve Games olmak üzere iki farklı kategori şeklinde karşımıza çıkıyor.Bunun yanında uygulama mağazasında ki ekranın sol kısmında ise müzik, video, uygulama araçları ve yaşam biçimi gibi kategoriler bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.