Windows Store Windows 8 uygulama mağazası

Microsoft’un yeni işletim sistemi ile birçok yeniliğin geldiğini sizlere birçok kez aktardık. Windows 8 işletim sistemi hakkında sizlere aktaracağımız son yenilik ise sistemin uygulama mağazası olan Windows Store oluyor.

Microsoft, yeni işletim sistemi ile kullanıcılarına yeni bir uygulama mağazası olan Windows Store’u sunmaya hazırlanıyor. Bu mağaza sayesinde kullanıcılar gereksinim duydukları uygulamaları bu Windows Store’dan indirebilecek ve bu uygulamaların her biri güvenli bir aşama da bilgisayarlara konuşlandırılacak. Windows Store’un en önemli avantajlarından biri de bu olacak.

Diğer yandan Windows Store içerisinden herhangi bir uygulama indirmek için 6 ayrı adımı onaylamak gerekecek. Bu adımların istenen bir şekilde onaylanmasının ardından gereken uygulama istenen bir şekilde sorunsuzca bilgisayarlara indirilebilecek. Ayrıca Windows Store içerisinde dahil olmak isteyen uygulamalar mağaza kriterlerine uymadığı taktirde burada barınamayacak. Bu durum hem mağazanın güvenliği hem de kullanıcıların güvenliği için oluşturulacak.

Windows 8’in tam sürümü ile etkin hale gelecek olan Windows Store, bakalım Windows kullanıcılarına ne gibi avantajlar sunacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.