Facebook’ta yeni etiket dönemi

Facebook, yenilik konusunda sınır tanımıyor ve ardı ardına yeniliklerini sunmaya devam ediyor. Facebook tarafından kullanıcılara sunulan son yenilik ise etiketleme sisteminin değişmesi oluyor. Artık kullanıcılar kendi arkadaşları olmayan kişileri de iletilerinde etiketleyebiliyor.

Facebook’un yeni etiketleme özelliğini Twitter ve Google+’da kullanıldığını söylemek istiyoruz. Yani Google+ ve Twitter, Facebook sosyal ağına göre biraz daha özgür kullanım sunuyor. Artık bu özgür kullanıma Facebook’ta ortak oluyor ve ünlü sosyal ağ kullanıcılarına kendi arkadaş listelerinde yer almayan kişileri de etiketleme imkanı veriyor. Bunun yanında yeni özellik aynı eskiden olduğu gibi @ işareti koyularak yapılıyor.

Diğer yandan Facebook’un yeni özelliğinin sadece iletilerde geçerli olduğunu ani henüz resim etiketleme gibi durumlarda aktif olmadığını belirtmek istiyoruz. Ayrıca yeni özellik şu an için aktif kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor. Bunun yanında etiketlenen kullanıcılara Facebook  tarafından uyarı bildirimi gönderildiğini de belirtmeden geçmeyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.