iOS 5 Jailbreak çıktı

Apple’ın yeni işletim sistemi iOS 5 12 Ekim 20:00 gibi kullanıcılara sunuldu ve çıkışın ardından yeni işletim sisteminin kırılması pek de uzun bir zaman almadı.

iOS 5 işletim sistemi Apple kullanıcıları tarafından merakla bekleniyordu. Apple, kullanıcılarını daha fazla bekletmedi ve 4 Ekim’de yaptığı bir etkinlik ile tanıttı. Bunun yanında yeni işletim sisteminin 12 Ekim tarihinde kullanıcılara sunulacağını belirten Apple, belirttiği tarihte söz verdiği gibi iOS 5’i tüm kullanıcılarının hizmetine sundu.

iOS 5 pazara daha yeni çıkmıştı ki Jailbreak sürümünün gelmesi pek uzun sürmedi ve sadece iki gün içerisinde iOS 5 Jailbreak yayınlandı. Ayrıca şu an için sadece iki tane Jailbreak yayınlandığı belirtildi. Redsnow 0.9.9b4 ve Snowbreeze v2.8 adında çıkan Jailbreak sürümlerinin Snowbreeze versiyoynunun Windows’ta çalıştığı, diğerinin ise Mac ve Windows’ta çalıştığı söylendi.

Diğer yandan yayınlanan iOS 5 Jailbreak sürümlerinin iPhone 4, iPhone 3GS ve iPad cihazlarını desteklediği ifade edildi. Bunun yanında iPhone 4S ve iPad 2 için henüz bu sürümler destek sağlamadığını da söylemek istiyoruz. Son olarak Jailbreak esnasında cihazların kapanmaması gerekiyor, aksi taktirde Jailbreak işlemi iptal oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.