Siri iPad ve iPhone 4’de çalışmıyor

Herkesin bildiği gibi Apple’ın yeni cihazı iPhone 4S oldukça dikkat çekici bir özellik yani Siri ile hayatımızda giriş yaptı. Siri ile oldukça sıra dışı işlevlere sahip olan kullanıcılar, bu uygulamayı bir de iPhone 4 ve iPad modellerinde çalıştırmak istedi, ancak…

Apple tarafından iPhone 4S özel bir uygulama olarak geliştirilen Siri, iPad ve iPhone 4 üzerinde de çalıştırılmak istendi, ancak Siri bu cihazlarda bekleneni vermedi. Daha doğrusu Siri, iPhone 4 ve iPad üzerinden kendisine yönlendirilen hiçbir soruyu yanıtlamadı ve sadece sessiz kalmakla yetindi. Bunun nedeninin ise Apple’ın sunucuları ile bağlantı kurulamaması olduğu belirtildi. Yani Apple, Siri özelliğine iPhone 4S modelinden başka bir cihazda sunucuları ile bağlantı kurdurtmuyor. Bunun ardından ise Siri’ye sorunlan her soru yanıtsız kalıyor.

Diğer yandan jailbreak işlemleri ile bunu başarmaya çalışan korsanların çabaları ise henüz sonuç vermiş değil. Ancak çalışmaların devam ettiği belirtiliyor. Kim bilir beklide yakın bir zaman içerisinde azimli bir korsan Apple’ın Siri’sinden cevap alabilir. Bunu ilerleyen zamanlarda daha yakından göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.