iPad 2’de Smartcover açığı

Geçtiğimiz günlerde kullanıcılar tarafında fark edilen iPad 2 açığı herkesi şaşkına uğratmış durumda. Peki, mevcut bu açık nedir? Şimdi buna  yakından bakalım.

Apple, bilindiği gibi iPad 2 cihazını büyük bir sükse ile pazara sürdü ve kısa zaman geniş kitlelere yayılmasını sağladı. Bu zamana kadar herhangi bir problem ya da istenmedik bir durum ile kullanıcıları karşına çıkmayan iPad 2, bünyesinde bulunan beklenmedik bir açık ile sektörde gündeme oturdu. Yapılan açıklamalara ve yayınlanan videolara göre iPad 2’ye ait Smartcoverın cihaz kilidini açtığı gösterildi. Mevcut uygulamanın gelişimi ise şu şekilde; öncelikle iPad 2 cihazına kullanıcı kilidi koyan cihaz sahipleri iPad 2’nin kapatma tuşuna kısa bir süre basıyor ve ardından cihazın ekranında kapatılması için gelen dokunmatik kayma özelliği ortaya çıkıyor. Bunun sonrasında Smartcover cihazın ekranı üzerine kapatılmasının ardından açılıyor. Smartcoverın ekran üzerinden alınmasının ardından ekranda ki kullanıcı şifresinin girildiği kilit ekranı kalkıyor ve alt kısımda yer alan iPad 2’yi kapatmaktan vazgeç seçeneğine basılması sonucunda cihaz şifre istemeden içerik ekranını gösteriyor. Bu sayede şifre girilmeden iPad 2 içerisine ulaşılmış oluyor.

iPad 2’yi ele geçirmek yukarıda anlattığımız kadar kolay. Şimdi merak edilen ise Apple’ın bu konuda neler yapacağı oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.