Sosyal ağlar arasında en hızlısı Facebook

750 milyon kullanıcısı ile sosyal ağ sektöründe giderek büyümeye devam eden Facebook, hem en fazla trafiğe sahip hem de en çok ziyaret edilen tek sosyal ağ.

Ancak Facebook sadece bu özellikleri ile ön plana çıkmıyor. Facebook, aynı zamanda diğer sosyal ağalara oranla en hızlı açılan site.

Smartbear Softwear adlı şirket tarafından yapılan sosyal ağların açılış hızlarında ki sonuçlarda en hızlı sitenin Facebook olduğu görüldü. Yayınlanan rapora göre Facebook şu an için siteye giriş yapan kullanıcıları için 0.73 saniyede karşılık veriyor. Ayrıca ünlü sosyal ağın hızlı açılma alanında rakiplerine fark attığı da açıkça ortaya çıkıyor.

Diğer yandan Facebook’u takip diğer site ise 1.33 saniyelik açılma hızı ile LinkedIn oluyor. Ayrıca 1.58 ile Youtube üçüncü sırada ve 2.73 saniyelik açılma hızı ile de Twitter 4. sırada yer alıyor.

Unutmayalım ki, 750 milyon kullanıcısı olan bir sitenin sadece 0.73 saniyede açılması tabiî ki Facebook mühendislerinin başarısını açıkça ortaya koyuyor. Görülmeye değer bu başarı ise Facebook’un kullanıcılarına sunulan en anlamlı örneklerden biri sadece biri oluyor.

“Sosyal ağlar arasında en hızlısı Facebook” üzerine 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.