Nokia, 41 MP kameralı modelini MWC’de tanıttı!

Nokia fuarın en şaşırtıcı atılımlarından birini yaptı ve yakın bir zaman içerisinde pazara 41 megapiksel kameralı bir model sunacağını açıkladı. Nokia’nın yeni modelinin kod adı ise 808 PureView olarak karşımıza çıktı.

Nokia 808 PureView modelinin özellikleri nelerdir?

MWC (Dünya Mobil Kongresi), her geçen kullanıcılara yeni modeller sunmaya devam ediyor. Fuarın yeni modellerinden biri ise Nokia tarafından görücüye çıkarılan 808 PureView modeli oluyor. Symbian Belle işletim sistemi kullanan Nokia 808 PureView, 1.3 GHz hızında bir işlemci bulunduruyor. Bunun yanında modelin ekran genişliği ise 4.0 inç olarak karşımıza çıkıyor. Mevcut ekranı üzerinde 360 x 640 piksel çözünürlük kalitesi sunan Nokia 808 PureView, 512 MB kapasitede bir ram bulunduruyor.

Diğer yandan model, 16 GB depolama alanı ile kullanıcılara sunulmaya hazırlanıyor. 5 bant destekli GSM modem, HSPA desteği ve microSD kart yuvası ise modelin ek özellikleri olarak karşımıza çıkıyor.

Nokia 808 PureView modelin en dikkat çekici özelliği ise 41 megapiksellik çözünürlük kalitesi sunan kamerası oluyor. Modelin kamerası 1080p formatında sürekli odaklanma özelliğine sahip ve bunun yanında 808 PureView Carl-Zeiss lensi bünyesinde barındırıyor. 808 PureView Nokia modeli, sabit konumda 41 megapiksel çözünürlüklü fotoğraflar çekiyor. 16:9 formatında ise bu kalite 34 megapiksele kadar düşüyor.

808 PureView’in tanıtım toplantısında yapılan açıklamalara göre modelin Mayıs ayında pazara çıkması bekleniyor. Ayrıca cihazın fiyatı ise 450 euro olarak belirlenmiş durumda.

Nokia, oldukça yüksek çözünürlüklü bir akıllı telefon modelini yakın bir zaman içerisinde pazara sunmaya hazırlanıyor. Şimdi merak edilen ise firmanın yeni modelinden hangi oranda beklentilerine karşılık bulacağı oluyor. Bakalım Nokia, 808 PureView modeli ile nasıl bir ilgi görecek ve kullanıcılarına hangi oranda hitap edecek? Bekleyip hep beraber göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.