Samsung yeni tabletini MWC’de tanıttı!

Samsung yeni tableti olan Galaxy Note 10.1 modelini MWC (Dünya Mobil Kongresi)’nde tanıttı.

Samsung Galaxy Note 10.1 özellikleri nelerdir?

Samsung’un Galaxy tablet serisinin yeni üyelerinden biri olan Galaxy Note 10.1, S-Pen teknolojisi kullanılarak üretilmiş olan bir tablet olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca Galaxy Note 10.1 modeli, Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemi kullanıyor ve model 10.1 ekran genişliğine sahip. 10.1 inç ekran genişliği üzerinde 1280 x 720 piksel çözünürlük sunan tablet, WXGA ekran teknolojisi barındırıyor. Bunun yanında modelin işlemcisi ise 1.4 GHz hızında ve çift çekirdek teknolojisi ile karşımıza çıkıyor.

Tüm bunların yanında Samsung Galaxy Note 10.1 modeli, 1 GB ram kapasitesi ile kullanıcılara sunuluyor ve modelde HSPA desteği bulunuyor. Ayrıca bluetooth 3.0 ve WI-FI eklentisi ile pazara giriş yapmaya hazırlanan model, ön yüzünde 3 megapiksel kalite sunan bir kamera, araka yüzünde ise 2 megapiksel sunan bir kamera ile pazarda ki yerini almak için gün sayıyor.

Diğer yandan Galaxy Note 10.1 Samsung modelinin depolama seçenekleri arasında 16 GB, 32 GB ve 64 GB’lık modeller bulunuyor. Bunların yanında Samsung’un yeni modelinde Note adını kullanmasının nedeninin ise yeni cihazında S-Pen teknolojisini kullanması olarak karşımıza çıkıyor.

Samsung Galaxy Note 10.1 modelinin pazara çıkış tarihi hakkında şu an için herhangi bir bilgi bulunmuyor. Çünkü Samsung, MWC’de yapılan tanıtımda konu ile ilgili bir açıklamada bulunmuş değil. Yine Galaxy Note 10.1’in fiyatı konusunda da herhangi bir bilgi yer almıyor. Ancak modelin bu yılın ikinci yarısında pazarda yer alması bekleniyor.

Samsung yeni tableti Galaxy Note 10.1 modeli ile çok yakında kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bu yılın ikinci yarısını bekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.