Android Market artık Türkiye’de hizmette!

Beklenen gerçekleşiyor ve Android Market, Türkiye’de de hizmete giriyor.

Google’ın ünlü işletim sistemi Android için birçok uygulamanın yer aldığı Android Market, bundan böyle Türk kullanıcıları için aktif olacak ve Türk kullanıcıları da artık Android Market uygulamalarından yararlanacak. Bu yıl içerisinde yapılacak resmi duyuru ile Android Market, Türk kullanıcıların  hayatına girecek ve ardından Android cihazlara yönelik tüm uygulamalar bu mağazadan kolay bir şekilde indirilebilecek.

Android Market’in Türkiye için de açılması ile birlikte artık tüm ücretli ve ücretsiz uygulamalar Türk kullanıcılar tarafından Android cihazlara indirilme şansına sahip olacak. Şu an için Android Market bünyesinde 450 bin adet uygulama bulunuyor. Bu oranında 170 bini ücretli, 280 bini ise ücretsiz uygulamalar olarak karşımıza çıkıyor.

Diğer yandan Google’ın mobil işletim sistemi için uygulama sunan Android Market’in Türkiye’ye açılması haberi, Android platformunun direktörü olan Turner tarafından açıklanmış durumda. Turner konu ile ilgili yaptığı açıklamada Android Market’in Türkiye için açılışını Türk firmaları da büyük bir heyecanla bekliyordu ve sonunda Türkiye için beklenen oldu şeklinde konuştu. Ayrıca uygulama mağazasının yıl sonuna kadar aktif edileceğini belirten Turner, Fatih Projesi ile ilgili de birtakım açıklamalarda bulundu. Fatih Projesi’nin oldukça heyecan verici bir durum olduğunu belirten Turner, içerik üretimi konusunda Türk Telekom şirketi olan Sebit ile yakın temas içerisinde olduklarını ve çalışmaları sürdürdüklerini belirtti. Bunların yanında Turner, Türkçe f tuş takımının sadece Fatih Projesi için gönderilen tabletler de değil, tüm Android platformu üzerinde aktif olacağını da ifade etti.

Android Market, bu yılın sonuna kadar Türkiye pazarına da açılmaya hazırlanıyor. Bakalım, Türk kullanıcılar yeni uygulama mağazasına hangi oranda talep gösterecek? Bekleyelim ve yakından görelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.