Asus Padfone tanıtıldı!

Asus, yeni çok yönlü cihazı olan Padfone’u geçtiğimiz günlerde yapılan MWC (Dünya Mobil Kongresi)’nde tanıttı.

Asus Padfone’un yapılan açıklamalara göre oldukça işlevsel özellikleri ve farklı bir tasarımı olduğu görüldü. Çünkü Asus Padfone, tablet, netbook ve telefon özelliğini bir arada sunuyor. Sahip olduğu bu özellik sayesinde kullanıcıların beklentilerini birçok konuda karşılamayı amaçlayan yeni cihaz, birbirinden farklı özellikler ile karşımıza çıkıyor.

Asus Padfone, 4.3 inçgenişliğinde bir ekran boyutuna sahip. Ayrıca Qualcomm Snapdragon S4 çift çekirdekli işlemci barındıran model, 8 megapiksel çözünürlüklü bir kamera ile geliyor. Bu kamera ile oldukça etkili video kayıtları gerçekleştiren Asus Padfone, Google’ın ünlü mobil işletim sistemi Android 4.0 Ice Cream Sandwich sürümünü de bünyesinde barındırıyor.

Diğer yandan Asus Padfone ile karşımıza çıkan en önemli özelliklerden biri de cihazın telefon özelliği oluyor. Modelin telefon ünitesine gelen çağrılar sahip olduğu ekran kalemi sayesinde yanıtlanabiliyor. Dokunmatik ekran üzerinde işlev gören bu kalem, çağrı geldiği anda ahize görevi görüyor ve kullanıcının çağrı yapan kişi ile kolayca iletişime geçmesini sağlıyor.

Çok yönlü bir cihaz olan Asus Padfone hakkında şirketin başkanı Jonney Shih tarafından yapılan açıklamalar ise oldukça dikkat çekiyor. Shih, yaptığı açıklamalarda Asus’un gerçek hayattan dijital hayata geçişi hızlandırdığını ve gelişen döneme en çok kendilerinin hazır olduğunu belirtiyor. Bunun yanında insan hayatında ki her sahnenin Asus tarafından teknolojiye ayak uydurulduğunu ifade eden Shih, kullanıcılar için daha etkili cihazların üretimine hazırlandıklarını da söylemeden geçmiyor.

Eğer siz de hem tablet hem telefon hem de netbook donanımlarının bir arada yer aldığı bir cihaza sahip olmak istiyorsanız, bu yılın ikinci yarısında pazara girmesi beklenen Asus Padfone’u yakından görmelisiniz. Fiyatı konusunda henüz açıklama yapılmayan Asus Padfone, sahip olduğu işlevsel özellikleri ile pazarda olmak için gün sayıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.