Google’ın yeni gizlilik politikası yürürlükte!

Google, yeni gizlilik politikası dün tam anlamıyla uygulanmaya başladı.

Kısa bir süre önce Google, gizlilik politikası konusunda birtakım değişikliklere gideceğini ve bu değişikliklerin 1 Mart’tan itibaren uygulanmaya başlayacağını belirtmişti. Beklenen gün geldi ve Google’ın yeni gizlilik politikası şirket tarafından yürürlüğe kondu.

Diğer yandan Avrupa Birliği tarafından Avrupa yasalarının ihlal edileceği açıklaması da Google’ın bu konuda gerim adım atmasına neden olmadı. Google, yapılan bu uyarıya rağmen daha önce de belirtmiş olduğu gibi yeni gizlilik politikasını dün yürürlüğe soktu. Peki, yeni gizlilik politikası kullanıcıları ile neler bekliyor?

Yapılan yeni değişiklikler ile bakılacak olursa ilk olarak karşımıza çıkan Google’ın herhangi bir hizmeti içerisinde kullanılan özel verilerin bundan böyle Google’a ait olan servislerden Youtube, Gmail ve Blogger gibi platformlarda kullanılabileceği oldu. Yani herhangi bir kullanıcı Google içerisinde kendisine ait özel bir bilgiyi paylaştığı anda artık bu bilginin gizliliği ortadan kalkmış olacak ve Google’ın servisleri içerisinde bu bilgiler kullanılabilecek.

Diğer yandan konu ile ilgili Google’dan gelen açıklamalar ise oldukça dikkat çekici. Çünkü Google, yürürlüğe konan yeni gizlilik politikası ile arama sonuçlarında daha iyi bir şekillenme meydana geleceğini ve istenen bilgilere daha kolay ulaşılabileceğini belirtti. Ayrıca Google, daha önce farklı siteler için uygulamış olduğu 60 adet gizlilik politikasını tek bir politika altında toplamanın en mantıklı davranış olduğunu savundu. 1 Mart’tan itibaren ise tüm Google kullanıcıları tek politika altında toplandı.

Yeni gizlilik politikasından da anlaşılıyor ki artık Google bünyesinde yer alan tüm sitelerde yapılan her aktivite birbiri ile bağlantılı olacak ve yeni politikayı kabul etmeyen kullanıcılar Google hizmetlerinden faydalanamayacak.

Eğer siz de Google’ın yürürlüğe koyduğu yeni politika altında Google’dan hizmet almaya devam etmek istiyorsanız, öncelikle bu politikayı ve kurallarını kabul etmeniz gerekmektedir.

“Google’ın yeni gizlilik politikası yürürlükte!” üzerine 2 yorum

  1. Kullanilan birimler dogru mu ?3800KW guc ieetebulecrk bir elektrikli motor, elektrik supurgesi mi o yahu?Porsche 911 = 221 kWElektrik tuketiminden hesaplasak 3800KW icin 38v giris olsa 100 A ( 100000 mAH ) akim siddeti demek ki bu supurge degil camasir makinesi sinirlarina giriyor.3.8kW olabilir yani bu normal bir deger ki HorsePower olarak 4-5 civari bir degere denk geliyor.Sonra bir arastirayim dedim ki bahsedilen terim kV imis yani tamamen farkli bir anlam ifade ediyor.Peki nedir bu kV?KiloVolt?Hayir Velocity yani hiz.Butun motorlarin ortak hiz birimi vardir RPM, Rotate Per Minute, Dakikada devir sayisi.Iste bu tur RC motorlar icin giris voltu ile motorun max RPM degeri karsilastirilarak bir cesit hiz degeri bulunuyor.Ama bu hiz degeri saatte kat edilen kM degil motorun 1 volt elektrikle maximum donus gucu.Nasil?Max degeri 10000 rpm olan bir RC aracin motoru 10v guc degeri ile calisiyor ise motorun kV hizi 1000 oluyor.Tabi volt dustukce amperin yukselmesi doganin kanunu oldugu icin ayni motor 5v olsaydi motorun guc degeri 5000kv olacakti.Bir motorun Kv degerini bulmanin en iyi yolu volt + amper degerini bilerek oncelikle cekecegi gucu ogrenmek.12v ~ 5A olan bir motor 6KW guc ceker.12 x 5000 = 6000w = 6KwAyni motorun dusuk voltla calisani olsaydi, mesela 5v.6000W / 5 = 12A guc degerine denk geliyordu ki camasir makinesi olayina donuyor is yine.Cok yuksek isil degerler olusabilir.Ayni sekilde RPM degeri Kv degerine bolunerek Amper degeri de bulunabiliyor.Tabi bunlar benim arastirmalarim, bu konuda fazla bilgim yok ama izlerken ilgimi cekti.3800kW huh dedim o neymis Can hocam daha ayrintili ( belki de dogru ) aciklamarla konuyu aydinlatabilir.Yol tutusu gercekten mukemmel, suspansiyon ve dinamikler 1:1 degerlerinde gibi.Neyse fazla konustum yine,iyi gunler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.