iPad 3 geliyor, iPad 2’ler satılıyor!

iPad 3, 7 Mart’ta yapılacak olan bir lansman toplantısı ile pazara girmeye hazırlanıyor. Buna karşın iPad 2 sahipleri ise cihazlarını daha şimdiden satışa çıkarıyor.

Apple, yeni nesil iPad modeli olan iPad 3’ü 7 Mart tarihinde gerçekleştireceği tanıtım toplantısı ile kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. Ancak bu hazırlıklar devam ederken tanıtımın yaklaştığı son günlerde iPad 2 kullanıcılar cihazlarından kurtulmak ve iPad 3 sahibi olmak için sahip oldukları cihazları satışa sunuyor.

Kullanılmış olan elektronik cihazları satın alarak yeniden satma işlevini gerçekleştiren NextWorth firması, kullanılmış iPad alım satımlarında sadece 5 saat içerisinde yüzde 760 oranlarında bir artış olduğunu açıkladı. Ayrıca NextWorth, Ocak ayından Şubat ayına kadar gerçekleşen toplam alım satım oranında ki artışın ise yüzde 815’e yükseldiğini belirtti. Ayrıca NextWorth firması ile hemen hemen aynı işlevi gerçekleştiren Gazelle firması da saat 12’de akşam 5’e kadar yaptığı iPad alım satım oranlarında yüzde 500’lük bir artış meydana geldiğini açıkladı.

Diğer yandan her ki firmadan gelen veriler doğrultusunda geri verilen iPad modellerinin yüzde 75’lik bölümünün iPad 2 olduğu görüldü. iPad 2’lerin 270 dolara alıcı bulduğunu belirtilirken, satışların daha da artmasının beklendiği bildirildi.

iPad 3 kısa bir zaman sonra aramızda olacak ve Apple kullanıcıları şirketin yeni ürününe sahip olmak için bir önceki modeli şimdiden satmaya başladı bile. Görünen o ki Apple, her üretimi ile sektörde oldukça etkili bir söz sahibi oluyor. Üstelik bunu daha ürününü pazara sürmeden gerçekleştiriyor. Eğer işler şimdi ki gibi giderse Apple, geçen yıl olduğu gibi yeni nesil iPad’i ile oldukça yüksek bir satış oranına ulaşacak ve kullanıcılarına sunacağı yeni ürünler yeni girişimlerine doğru yol alacak?

Bakalım Apple, iPad 3’ten beklentilerini hangi doğrultuda karşılayacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.