iPad 3 değil, The New iPad!

Apple, bugün gerçekleştireceği iPad 3 lansmanında herkesin beklediğinin tam tersine yeni nesil iPad’i, iPad 3 adında değil, The New iPad olarak tanıttı.

Geçtiğimiz günlere sizlere buradan yeni nesil iPad’in 7 Mart tarihinde tanıtılacağını belirtmiş ve cihazla ilgili birtakım bilgiler vermeye çalışmıştık. Beklenen gün sonunda geldi ve Apple, yeni nesil iPad’in lansman toplantısını bugün gerçekleştirdi. Yapılan tanıtımda kullanıcıların karşısına iPad 3 adında bir cihazın yerine The New iPad isminde bir cihaz çıkarıldı.

The New iPad’in özellikleri nelerdir?

The New iPad modelinin tanıtımında ilk olarak sahneye Apple’ın patronu Tim Cook çıktı. Cook tarafından yeni nesil iPad hakkında aktarılan bilgilere göre modelin retina display ekran teknolojisine sahip olduğu belirtildi. 9.7 inçekran genişliğine sahip olan The New iPad’in, mevcut ekranı üzerinde 2048 x 1536 piksel çözünürlük kalitesi sunduğu ifade edildi. Bunun aynında 5 megapiksel kamera barındıran yeni nesil iPad’in, oldukça kaliteli çekimler yaptığı söylendi. Mevcut kamerası ile Full HD 1080p video kaydı gerçekleştirebildiği belirtilen The New iPad’in, şarj süresi ise 10 saat olarak karşımıza çıktı.

Diğer yandan lansman sırasında yeni nesil iPad’in 6 farklı verisyonda üretildiği belirtildi. Bu versiyonlar içerisinde karşımıza çıkan en dikkat çekici model ise The New iPad’in 4G destekli modelleri oldu. WI-FI özelliğine sahip olan iPad’lerin, 16 GB, 32 GB ve 64 GB depolama alanı ile satışa sunulacağı ifade edildi. Bunun yanında modellerin fiyatlarının ise sırasıyla, 499, 599 ve 699 dolar olacağı açıklandı. Diğer yandan yeni nesil iPad’in 4G+WI-FI özellikli modellerinin ise 629, 729 ve 829 dolardan pazarda yer alacağı bildirildi.

Tüm bunların yanı sıra yeni nesil The New iPad’in ilk olarak İngiltere, Kanada, Amerika, Fransa, Almanya, Japonya, Hong Kong, Singapur, Avustralya ve İsviçre’de satışa sunulacağı belirtildi. Bunun yanında yeni model iPad’in Türkiye sınırlarına hangi tarihte giriş yapacağı konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.