Windows Phone Marketplace 23 ülkede yayına giriyor!

Microsoft’un uygulama mağazası Windows Phone Marketplace, yakın bir zaman içerisinde 23 ülkede yayına başlıyor.

Microsoft, kendi uygulama mağazası olan Windows Phone Marketplace ile ilgili oldukça büyük bir atılım yapmaya hazırlanıyor. Windows Phone Marketplace uygulama mağazası çok yakın bir zaman içerisinde tam 23 ülkede yayına girmeyi planlıyor. Üstelik bu 23 ülke arasında Türkiye de yer alıyor.

Diğer yandan Microsoft’un böyle atılım yapmasının nedeninin piyasaya çıkmaya başlayan Windows Phone işletim sistemli cep telefonlarının yüksek fiyatlarından dolayı rağbet görmemesi olarak gösteriliyor. Windows Phone işletim sistemli cep telefonları ile istenen yükselişi ortaya koyamayan Microsoft, yeni bir strateji ile modellerini kullanıcıları için daha talep görür bir hale getirmeye hazırlanıyor.

Yapılacak bu yeni atılım sayesinde Türkiye de içinde olmak üzere tam 23 ülke Windows Phone Marketplace uygulama mağazasını kullanmaya başlayacak. Buna göre Windows Phone işletim sistemli cep telefonu sahip olan kullanıcılar artık bu uygulama mağazasından istedikleri uygulamaları kolayca indirebilecek. Ayrıca Türkiye’nin içerisinde yer aldığı bu girişimde, karşımıza çıkan diğer ülkeler ise Bahreyn, Bulgaristan, Çin, Kosta Rika, Hırvatistan, Estonya, İzlanda, Irak, İsrail, Kazakistan, Litvanya, Letonya, Katar, Romanya, Suudi Arabistan, Slovakya, Slovenya, Tayland, Birleşik Arap Emirlikleri, Ukrayna, Venezuela ve Vietnam oluyor.

Son olarak yapılacak olan bu uygulamanın ardından Microsoft’un akıllı telefon pazarında ki etki alanının yüzde 60 civarlarına ulaşacağı belirtiliyor.

Bakalım Microsoft’un yeni uygulamasının ardından Windows Phone işletim sistemli cep telefonlarında ne kadar hareketlenme olacak ve bu cep telefonları ne kadar rağbet görecek? Eğer siz de Windows Phone işletim sistemine sahip bir cep telefonu almayı düşünüyorsanız, yakın bir zaman içerisinde almayı düşündüğünüz bu modelin de bir uygulama mağazası olacağını aklınızdan çıkarmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.