Yeni iPad bluetooth 4.0 teknolojisi ile geldi!

Apple, yeni iPad’inin tanıtımını yaptı ve The New iPad şu anda sektörde satışa sunuluyor. Yeni iPad ile kullanıcılara sunulan en yeni özellik ise bluetooth 4.0 teknolojisi oluyor.

Apple’ın yeni iPad’ini tanıtmasının ardından pek uzun zaman geçmedi ve cihaz ile ilgili yeni bilgiler bir yandan gelmeye devam ediyor. Cihaz hakkında gelen bilgilerden en sonuncusu ise The New iPad’in bluetooth 4.0 teknolojisini bünyesinde barındırması oluyor. Ayrıca bluetooth 4.0 teknolojisinin ilk defa bir tablet modelinde kullanıldığı da sektörde gündem yaratan diğer şaşırtıcı haberlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Bunların yanı sıra bluetooth 4.0 teknolojisinin daha önce MAC Mini, iPhone 4S ve DROID Razr gibi teknoloji ürünlerinde kullanıldığını da belirtmek istiyoruz. Ancak bu ürünler ya bir laptop ya da bir cep telefonu olarak karşımıza çıkıyor. Bluetooth 4.0 teknolojisinin ilk defa bir tablette kullanılmasına öncülük eden şirket ise pek çok konuda yaptığı atılım ve farklılıklar ile bilinen Apple oluyor.

Diğer yandan Apple’ın yeni iPad’inde neden bluetooth 4.0 teknolojisini kullandığını belirtmek gerekirse bunun nedeninin enerji sarfiyatını düşürmek olduğu belirtiliyor. Çünkü bünyesinde bluetooth 4.0 teknolojisi bulunduran cihazlar, bluetooth 2.0 teknolojisine göre daha az bir enerji üretiyor. Bunun yanında tabletin özellikle WI-FI bağlantısını kullanmadığı anlarda Airplay cihazları ya da çevre üniteler ile daha az bir enerji harcayarak bağlantı sağladığı ortaya çıkıyor.

Apple, yeni ürünü The New iPad ile sektöre bir yenilik daha sunmuş durumda. Bundan sonra üretilecek olan diğer tabletler de yeni iPad’i referans alarak bünyelerinde bluetooth 4.0 teknolojisini barındırabilir ve bu sayede enerji tasarrufu sağlayabilirler. Eğer siz de yeni iPad’i satın almayı düşünüyorsanız ve bu konuda aklınızda yer edinen şüpheler bulunuyorsa bizi takip etmeye devam edin. Yeni iPad ile ilgili pek çok bilgi yakın bir zaman içerisinde sitemizde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.