Yeni iPad satış rekorları kırdı!

Apple tarafından açıklanan satış rakamları doğrultusunda yeni iPad’in satış rekorları kırdığı belirtildi.

Apple Pazarlama Başkan Yardımcısı Philip Schiller tarafından yapılan açıklamada yeni iPad’in sadece 4 günde yaklaşık olarak 3 milyon adet sattığı söylendi. Ayrıca Schiller bu durumu, Apple’ın şu ana kadar gerçekleştirmiş olduğu en büyük lansman rakamı olarak duyurdu.

Apple’ın son ürünü olan yeni nesil iPad’in, satışa girdiği andan itibaren kapış kapı gittiği ve kısa sürede oldukça yüksek satış oranlarına ulaştığı belirtiliyordu. Yeni cihazın satışı ile ilgili net bilgiler ise tam olarak şimdi açıklandı ve cihazın 3 milyon barajını aştığı ifade edildi. Diğer yandan satış rakamları konusunda açıklamalar yapan Schiller, yeni iPad’in daha fazla kullanıcıya ulaşmasının kendisini çok sevindirdiğini ve satış oranlarında ki rekor rakamın cihazın sahip olduğu retina ekrana bağlı olduğunu vurguladı.

9.7 inç’lik retina ekranı sayesinde kullanıcılara 2048 x 1536 piksel çözünürlük kalitesi sunan yeni iPad, bünyesinde yer alan 4 çekirdekli grafik birimi ile de oldukça etkili görseller sergiledi. Bunun yanında 5 megapiksel iSight kamera içeren model, sahip olduğunu bu donanım sayesinde 1080p video kaydı yapabildiğini herkese gösterdi.

Yeni iPad, önümüzde ki Cuma gününden itibaren Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Liechtenstein, Lüksemburg, Makao, Meksika, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya ve İsveç’te satışa çıkarılacak. Bu satış gününün ardından yeni iPad’in tekrar bir rekor satış gerçekleştirmesi ve satılan cihaz adetini artırması bekleniyor.

Geçtiğimiz hafta sadece 10 ülkede aynı anda satışa çıkarılan yeni iPad, bakalım yeni pazarlarda nasıl bir satış oranı gerçekleştirecek ve cihaz nasıl bir satış rakamına ulaşacak. Bekleyip yakından göreceğiz.

“Yeni iPad satış rekorları kırdı!” üzerine 3 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.