Feedly’e Gün Doğdu

İnternet devi Google’ın Google Reader’ı sonlandıracağını bildirmesinin ardından hali hazırda bu uygulamayı kullanmakta olan kullanıcılar yeni arayışlara yöneldi. Bu uygulamalar arasında en dikkat çekici olanlardan birisi ise Feedly.

Feedly şuanda da birçok kullanıcıya sahip bir  rss okuyucusu. Chrome, Firefox ve Safari eklentisi bulunan uygulamanın arayüzü, uyumluluğu ve ekstra özellikleri olumlu tepkiler alırken, auto-read özelliğinin işlevini tam olarak yerine getirememesi göze batan handikaplarından birisi.

Feedly tarafından yapılan açıklamaya göre 500.000 Google Reader kullanıcısı son 2 gün içinde Feedly’ye geçti. Ortaya çıkan bu ani kullanıcı akınını kaldırabilmek amacıyla Feedly bant genişliğini on katına çıkardı. Zira bunun daha bir başlangıç olduğu, önümüzdeki günlerde daha birçok kullanıcının uygulamayı kullanmaya başlayacağı tahmin ediliyor.

Google Reader’ın piyasadan çekilmesinin ardından ortaya çıkacak boşluğu doldurmakta kıran kırana bir yarış ortaya çıkacağı kesin. Dolaysıyla Feedly kullanıcılar için alternatifsiz değil, sadece alternatiflerden birisi. Bu aşamada kullanıcılara düşen ise ihtiyaçları, zevkleri ve bütçeleri doğrultusunda seçenekler arasında kendilerine en uygun buldukları uygulamayı seçmek.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.