MSi’dan Yeni Bir Laptop!

Yepyeni ve üstün yetenekleri olan 3 boyut destekli bilgisayar modelini piyasaya sürmeye hazırlanan Tayvanlı dizüstü bilgisayar üreticisi MSi 3D platformuna yeni bir ürün kazandırmaya hazırlanıyor.

MSi son bombasını patlatma aşamasına girmişken, CX620 isimli modeli ile notebook pazarına sıkı bir giriş yapmayı planlıyor. 120 Hz tazeleme oranına sahip olan notebook aynı zamanda 15.6 inç ekran ve Intel Core i5 işlemciye sahip. 8GB DDR3 bellek ve polarize gözlük ile 3D destekli 1 GB ATI Mobility Radeon HD 5470 ekran kartı Okumaya devam et MSi’dan Yeni Bir Laptop!

3 Boyutlu Bilgisayarlar Tercih Edilmiyor

Günümüz teknolojisinde, üretilebilecek her elektronik cihaz 3D destekleyen bir şekilde yaratılıyor. Peki teknoloji takipçileri bu üretilen 3D destekli ürünleri ne kadar benimsiyor ya da ne kadar arzuluyor ?

Üretici şirketlerin 3D çıkarma hevesi dur durak bilmeden artmaya devam ederken, tüketicinin 3D’ye karşı çok fazla ilgisi bulunmuyor. 2010 senesi içerisinde 3D laptopların satışının sadece 150-200.000 arasında bir rakam olacağı tahmin ediliyor.

Örnek vericek olursak HP markasının Envy 3D laptop’u 1.500$’dan başlayıp 2.000$’a kadar tırmanıyordu. Satış fiyatının bir hayli yüksek olduğu düşünüldüğünde 1.000$’ın altında, 3D özelliği bulunmasada tatmin edici performans sistem özelliklerine sahip bir laptop bulunabiliyor. Siz, paranızı gözden çıkarıp 3 boyutlu dünyanın keyfini mi çıkarmak isterdiniz yoksa ben hayatımdan mutluyum 3D-5D’ye gerek yok mu derdiniz. Yorumlarınızı aşağıdan bizlere ulaştırabilirsiniz.

Toshiba’dan 3D Notebook

Toshiba firması tarafından geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan ve Nvidia 3D Vision özelliğini destekleyen yeni ürün Satellite A665 piyasaya oldukça farklı bir renk katacak gibi duruyor.

Firmanın son dönemde oldukça önemli bir noktaya koyduğu ürün üzerinden 3D görüntüleri izlemeniz ve evinizde bir sinema tadına ulaşmanız mümkün.

Tabi ki ürünle gelen özellikler sadece 3D ile sınırlı değil. Son dönemde hemen hemen her ürünün entegre ettiği “Sleep and Music” özelliği sayesinde bilgisayar kapanmış dahi olsa USB girişine başlanan mp3 oynatıcı ile müzik dinlemek mümkün hale geliyor.

İntel Core i7 işlemciye sahip olan üründe 8 GB’a kadar çıkarılabilen bir ram desteği bulunuyor. Oyunlarda da 3D kalitesini yaşayabileceğiniz üründe ayrıca Blu-ray 3D disk oynatmanızda mümkün.

15.6 inç TruBrite HD 3D LED arka plan aydınlatmalı bir ekrana sahip olan üründe Harman Kardon Stereo hoparlörler ve gelişmiş Dolby ses özelliği de mevcut.

Siyah metalik cila ve LCD kapağının arkasında kullanılan gümüş krom rengi detaylar ürünün dış görünümünde oldukça güzel bir hava yaratmış durumdalar. Metalik görünümde parmak izi oluşumu en aza indirilirken klavyede kullanılan siyah renk ve yeterli ışıklandırmada göze oldukça hoş geliyor.