Divas Diamond 3D teknolojisine yatırım yaparak pırlanta satışlarını 2 kat arttırdı!

Türkiye’nin en büyük online pırlanta mağazası www.divaspirlanta.com, 3D teknoloji yatırımlarıyla internet satışlarını kısa bir sürede iki kat artırdı.

Takı gibi kişisel modaya hitap eden sektörlerde eticaretin önündeki en büyük engelin tüketicilerin satın alma öncesi deneyimleme isteği olduğunu paylaşan Divas Diamond ortaklarından Nurettin Özdoğan, yeni yatırımlarını neden yaptıklarını anlattı:

“Müşterilerimizin divaspirlanta.com’dan alışveriş yaparken en çok sordukları, tasarımlarımızı fiziksel olarak görebilme ve deneyimleyebilme istekleriydi. www.divaspirlanta.com’u hayata geçirirken ki vizyonumuz pırlanta gibi değerli bir taşı akıllı tasarımlarımızda kullanarak herkesin satın alabileceği hesaplı ve günlük takılar haline getirmekti. Kısa bir sürede bunu başardık. Ancak müşterilerimizin ürünleri deneyimleme isteğinin sürekliliği üzerine mağaza açmak yerine teknolojiye yatırım yapmayı seçtik” dedi.

Nurettin Özdoğan satın alma sürecinde kararsız kalan müşterilerine tasarımlarını 3D modellerinde görebileceklerini paylaştıklarını ve bu çalışmanın satışlarını iki katına çıkarttığını paylaştı.

Nurettin Özdoğan, ilk etapta bu çalışmanın seçili tasarımlar için eticaret websitelerinden yayınlanacağını aktardı. 3D videolarda ürünleri 360 derece açı ile modellenmiş bir elin üzerinde görülebildiği ve bunun da internet kullanıcılarının, ürünlerin ebat ve görüntüsünü daha iyi anlamasını sağladığını belirtti.

Teknolojiye yapacakları yatırımların devam edeceğini paylaşan Nurettin Özdoğan, www.divaspirlanta.com satışlarının %70’nin Anadolu’dan gerçekleştiğini aktardı.

Panasonic DMC-G2 için 3D Yazılımı

Teknoloji giderek 3D ile tanışıyor. Gün geçtikçe şirketler 3D cihazlarını ve ürün desteklerini piyasaya sürüyorlar. Bu şirketlerden biri de Panasonic.

Panasonic Şirketi geçtiğimiz haftalarda tanıttığı 3D H-FT012 kod adlı lensini fotoğraf makineleri için uyumlu hale getirdi. Bu uyumluluk için yeni bir yazılım piyasaya sunan şirketi, ayrıca yazılımın kendi fotoğraf makinesi olan Panasonic DMC-G2’yi de lense uyumlu hale getirdiğini açıkladı.
Kullanıcıların 3D görüntüleri artık bu lens sayesinde kolaylıkla alabileceğini belirten Panasonic, 3D çekim yapabilmek için sadece lensin kendi bünyesinde yer alan özelliğini kullanmanın yeterli olacağını ifade etti. Lensin özelliğinin ise değiştirilebilir olmasını burada belirtmekte fayda var. Yani fotoğraf makinesi için kullanılabilen bu lens istenirse değiştirilebiliyor.
Bu ayın sonlarında yurt dışı satışlarını başlayacağını duyuran Panasonic, ayrıca lensin fiyatı hakkında 249.99 dolarlık bir açıklama da bulundu. Diğer yandan G2 dijital fotoğraf makinesine sahip kullanıcıların yeni yazılım ile cihaz güncellemelerini 1.1’e getirmeleri de, Panasonic tarafından verilen bilgiler arasında yer aldı.

En Şık 3d Gözlük Gucci’den!

Son zamanlarda herkes tarafından ilgi gören 3 boyutlu televizyonlarda bizleri biraz olsun rahatsız eden nokta şıklıktan uzak olan 3 boyutlu gözlükler oluyor. 3 boyutlu gözlük kapsamında oldukça kötü tasarıma sahip gözlüklere rastlanmak mümkün.

Neyse ki bu küçük soruna moda devlerinden biri olan Gucci el atıyor ve 80′lere ait gibi görünen aviator modeli bir retro gözlük tasarımına imza atıyor. Real D uyumlu olan gözlük aynı zamanda birçok 3 boyutlu sinemayı da destekliyor. Gözlük optik doğruluk sağlayan 6 eğimli ve dairesel olarak polarize edilmiş camlara sahip olup ayrıca yüzde 98 ışık geçirgenliği sunuyor. Okumaya devam et En Şık 3d Gözlük Gucci’den!