Google Dökümanlarına Yeni Uygulamalar

Google dokümanlar özelliğine yeni bir bakı açısı getirdi. Bundan böyle Google, 1 GB kapasiteye kadar dosya yüklemesi ve oynatma işlevini yerine getirebilecek.

Daha önceki zamanlarda Google’un dökümanlar bölümüne video paylaşım özelliği eklendiği biliniyordu. Yapılan geliştirmeler doğrultusunda ise şimdi yeni uygulamalar dökümanlar kısmına eklendi. Bu sayede kullanıcılar Google üzerinden 1 GB’a kadar video yüklemesi ve oynatması yapabilecek. Okumaya devam et Google Dökümanlarına Yeni Uygulamalar

Adobe Flash Player Yenilendi

Uzun süredir Apple ile aptığı kavga sebebiyle gündemde olan Adobe firması Flash Player kullanıcılarına güzel bir haber sunarak Apple kullanıcılarını üzmeyi başardı.

Adobe firması tarafından yapılan açıklamada yeni gelecek olan Flash Player sürümün de HD desteği olacak.

Flash Player uygulamasının son sürümü olan Flash Player 10.1 Flash Access 2.0 ile güçlendirilmiş içerik korumasını kullanan HTTP akışını kullanarak yeni medya dağıtım seçeneklerinin avantajlarından yararlanıyor.

Yenilenen ve güçlendirilen bu son sürüm ile internet üzerinden HD video içerik ve uygulamalarının taranmasını kolaylaştırıyor ve hızlandırıyor.

Apple Ceo’su Steve Jobs tarafından yapılan Flash Player çok yavaş ve bu bizi oldukça olumsuz etkiliyor açıklasından sonra gelen bu tarz bir çalışma sanırım çok net bir cevap olarak ele alınabilir.

Bu arada AMD firması da yenilenen Flash Player 10.1 programında video oynatımını hızlandırmak ve CPU kullanımını azaltmak için kendi çalışmaları olan ATI Stream teknolojinin kullanıldığını iddia etti. Bu iddianın gerçekçiliği konusunda ise bir açıklama yapılmadı.