Adobe Flash Açığı Kapatıldı

Adobe Şirketi geçtiğimiz haftalarda Adobe Flash üzerinde bulunan açığı kapatacağına dair vermişti. Adobe sözünü tutut ve Adobe Flash’ta ki açığı yayınladığı Acrobat ve Reader güncellemeleri ile kapattı.

Yayınlanan yeni güncellemeler sayesinde dünya genelinde ki birçok kullanıcının bilgisayarı çökme riskinden kurtarılmış oldu. Söz konusu güvenlik önlemi Acrobat ve Reader yazılımlarını tehlikelere karşı güncellemiş ve PDF dosyaları ile gelen saldırıların engellenmesini sağladı. Güncellemenin yapılması için Acrobat ve Reader yazılımları üzerinde bulunan güncellemeleri kontrol et butonuna basmanız yeterli oluyor. Yapılan kontrolün ardından Adobe Şirketi tarafından yeni güncellemelere ulaşılmış oluyor ve hemen sonrasında mevcut güncelleme gerçekleştiriliyor.

Adobe Şirketi kendinden bekleneni yaptı. Ancak yinede kullanıcıları buradan uyarıyor ve sistemlerini koruma adına başka girişimlerde de bulunmalarını öneriyoruz. Çünkü herkesin bildiği gibi virüsler sadece Adobe üzerinden ya da PDF dosyalarından bilgisayarımıza bulaşmıyor. Bu yüzden kaliteli bir anti virüs programı kullanıcılar için en uygun çözüm yollarından biri olacaktır.