Acer’ın kurucusu Stan Shih’den şok açıklama!

Bilindiği gibi mobil işletim sistemleri pazarında rekabet tüm hızıyla devam ediyor. Bunun yanında birçok şirket yeni sistemler üretmeye ya da var olan sistemlerini güncellemeye devam ediyor. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Acer’ın kurucusu Stan Shih ise oldukça dikkat çekici sözler sarf ediyor.

Acer’ın kurucusu Stan Shih, Google’ın Android işletim sisteminin yakın bir zaman içerisinde Apple’ın iOS işletim sisteminin önüne geçeceğini belirtiyor. Bunun yanında Apple’ın zirvede ki günlerinin sayılı olduğunu ileri süren Shih, Android’in işletim sistemi savaşında galip gelmesi için az bir zaman kaldığını ve mevcut savaş içerisinde Android’in yavaş yavaş üstünlüğünü göstermeye başladığını öne sürüyor.

Diğer yandan Stan Shih, Google’ın kısa bir zaman önce Intel ile işbirliği yapmasının oldukça etkili sonuçlar doğuracağını ve bir araya gelen iki şirketin Android’e daha yüksek boyutlarda hız ve performans sağlayacağını belirtiyor. Ayrıca Android işletim sistemi yer alan atom tabalı mobil cihazların kısa bir zaman içerisinde Apple’ın taşınabilir cihazlarını büyük oranda geride bırakacağını ifade ediyor.

Şimdilik işletim sistemi pazarında neler olacağı bilinmiyor, ancak kısa bir zaman sonra Android‘in iOS işletim sistemini geride bırakacağına Shih gibi birçok otorite de onay veriyor.