Haftanın Andorid Uygulaması Note Everything

Google’ın popüler mobil işletim sistemi Android için sizlere haftanın uygulaması olan Note Evertyhing’i tanıtmak istiyoruz. Siz de bu uygulama ile etkileşim işlemler gerçekleştirebilir ve kullandıkça ne kadar yararlı olduğunu yakından görebilirsiniz.

Oldukça küçük bir boyuta sahip olan Note Everthing Android uygulaması ses kaydı yapabilen bir uygulama olmaktadır. Ayrıca seslerin kaydedilmesini sağlayan uygulama, sesleri kendi bünyesinde kaydetme özelliğine sahiptir. Bunun yanında uygulama içerisine bilgilerin girilmesi için telefon tuşları kullanılabilirken, dokunmatik ekranlar üzerinde yapılan yazım işlemleri de program tarafından algılanmaktadır. Bunun yanında program Google Docs ile senkronize bir şekilde çalışabilmekte ve program üzerinden Google Docs içerisine not yazılabilmektedir.

Diğer yandan programın başka bir özelliği ise bünyesinde barındırdığı geri dönüşüm kutusu oluyor. Mobil uygulamalarda genelde dosya silme işlemleri direkt olarak yapılıyor ve bu nedenle silinin dosyaların tekrar geri çağrılması mümkün olmuyor. Ancak Note Everthing Android uygulaması için aynı şeyin geçerli olduğunu söyleyemeyiz. Çünkü programın içerisinde bulunan geri dönüşüm kutusu sayesinde silinen dosyalar burada saklanıyor ve siz geri dönüşüm kutusunu boşaltmadan dosyalar buradan silinmiyor.

Oldukça basit bir ara yüz bulunduran bu programı Android Market üzerinden indirebilir ve bir an önce kullanmaya başlayabilirsiniz.

Androidde Güvenlik Sorunları

Google’un popüler işletim sistemi Android, son zamanlarda ön plana çıkan güvenlik sorunları ile ön plana çıkıyor.

Bilindiği gibi Android işletim sistemi Linux tabanlı açık kaynak koda sahip bir sistem olmaktadır. Açık kaynak koda sahip olması nedeni ile de diğer sistemlere göre daha çok tehlike altında kalmaktadır. Android’in Apple işletim sistemi iOS’a karşı verdiği mücadeleyi şu an için kazandığı söylenebilmektedir. Ancak Android işletim sisteminin yinede güvenlik açısından başarısız olduğunu söylemek mümkündür.

Diğer yandan yapılan açıklamalar doğrultusunda Android Market içerisinde yaklaşık olarak yüzde 8 oranlarında zararlı yazılım olduğu belirtilmektedir ve bu yazılımların birçoğunun ise kişisel bilgileri sızdırdığı konuşulmaktadır. Ayrıca güvenlik şirketi Dasient’in ortalama 10 bin Android uygulamasını incelediği ve bunlardan 800 kadarının kişisel bilgileri sızdıran uygulamalar olduğu ifade edilmektedir.

Kısacası söylemek gerekirse mobil işletim sistemi alanında her geçen gün büyüme gösteren Android, sistem kullanımı açısından etkili bir konumda yer almaktadır, ancak güvenlik konusunda aynı şeyi söylemek pek mümkün değildir.

Androide Özel Yeni Google Harita Sürümü

Google Şirketi Android’e özel yeni haritalar sürümünü piyasa sürdü. Yeni sürümle kullanıcılara birtakım yenilikler sunuldu. Bu yeniliklerin en başında ise haritanın veya navigasyonun sizi yanlış bir konuma ya da adrese göndermesi konusunda bunu direkt olarak Google’a bildirebilmeniz oluyor.

Diğer yandan Google web geçmişi sayesinde haritalar üzerinde yapılan aramalar ve merkezleştirilmiş birçok arama kayıt altına alınabiliyor. Ayrıca yeni harita sürümü ile meydana gelen başka bir yenilik harita üzerinde rastlanan işletmeler hakkında daha fazla bilgi edinilebilmesi şeklinde karşımıza çıkıyor. Buna bir örnek verecek olursak haritalar üzerinde bir lokantaya rast geldiniz. Bu lokantanın yemekleri hakkında bilgiler alabiliyor, yemek türlerinin neler olduğunu öğrenebiliyor ve hatta lokantanın otoparkı ile ilgili konularda bilgiler edinebiliyorsunuz.

Google’un bu yeni hizmetine ortak olmak istiyorsanız, Android Market üzerinden gereken güncellemeyi yapabilir ve direkt olarak Google’un yeni sürüm haritasını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir an önce Android Market’e giriş yapın ve istenen güncellemeyi yükleyin, yenilikleri bir an önce yakından yaşayın.

Gişe Filmlerini Galaxy Tabda İzleyin

Samsung S-Android Market tarafından sunulan yeni bir hizmetle artık tüm gişe filmleri belirli bir ücret karşılığında Galaxy Tab üzerinden izlenebilecek.

Gişe filmlerinin Galaxy Tab üzerinden izlenebilmesi için yapılması gereken Android Market’ten uygulamanın indirilmesi oluyor. Ücretsiz bir yazılım olarak indirilen bu uygulama ile gişede bulunan her türlü filmi izlemek mümkün oluyor. Uygulamanın indirilmesinin ardından gişe filmlerinin aylık aboneliği ise sadece 7 TL olarak karşımıza çıkıyor.

Diğer yandan bu uygulamanın yakın bir zaman içerisinde smart TV ve PC’lerde de yerini alacağı belirtiliyor. Ayrıca uygulama her kullanıcının tek bir kullanıcı hesabı sayesinde diğer ortamlara da ulaşabilecek olmasını bizlere sunuyor. Yakın bir zamanda tam olarak hizmete girecek bu sistemin Android yüklü tablet ve akıllı telefonlar üzerinde daha önceden yüklenmiş olarak gelmesi de söylenenler arasında yer alıyor.

Android ayrıcalıklarını yaşamak için Samsung ürünlerinde herhangi birini tercih edebilir ve sizlere sunduğu avantajları daha yakından hissedebilirsiniz.

Andorid Market Asus ada Geldi

Çıktığı günden bu yana büyük bir ses getiren Android işletim sistemi, mevcut marketini birçok markada konuşlandırmaya devam ediyor. Yeni konuşlandırmanın sahibi ise Asus Firması’nın yeni telefon modeli A10.

Artık Asus A10 model telefona sahip olan her Türkiye kullanıcısı ülkemizden de Android Market’e ulaşma imkanı bulacak. Android Market’e son altı ay içerisinde tam olarak 150 bin adet yeni uygulama eklenmiş durumda. Bunun yanında Android Market’in App Store’un en azılı rakibi olduğunu söylemekte de fayda var.

Asus, pazara sunduğu A10 telefon modeline Türk kullanıcılar için de Android Market hizmetini açarak Android’i Türkiye’de biraz daha geçerli kılmış oldu. Bu sayede Samsung’dan sonra en önemli girişimlerden birine el atan Asus, Android Market’i kendi modeli üzerinde Türkiye’ye açarak gerek kendisi için gerekse Google için oldukça önemli bir açılımı gerçekleştirdi. Bu sayede yeni ürünleri hakkında da kullanıcıları bilgilendirmeye başlayan Asus, yakın bir zaman içerisinde üretime çıkacak olan yeni ürünlerini de tüm herkes için incelemeye sunmuş oldu.

 

Türkiye İçin Android Market Engeli Kalkıyor

Google’un popüler mobil işletim sistemi olan Android dünya genelinde yaygınlığını gün geçtikçe artırmaya devam ediyor. Android işletim sistemin de Apple Store ya da Nokia Ovi Mağaza gibi bir uygulama tedarik merkezi var. Bu uygulama tedarik merkezinin adı da Android Market.

Android Market normalde Türkiye için deaktif konumda bulunan bir tedarik merkezi ve bu durum Türkiye kullanıcıları için oldukça sıkıntılı bir durum oluşturuyor. Ancak alınan bilgiler doğrultusunda bu duruma bir son verileceği ve Android Market’in yakın bir zaman içerisinde Türkiye için de aktif hala getirileceği belirtiliyor. Ayrıca Türkiye’nin yanında Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır ve Sudi Arabistan’da da Android Market’in kullanıma açılacağı öne sürülüyor. Okumaya devam et Türkiye İçin Android Market Engeli Kalkıyor

Google Çevirici Androidde Sohbet Modu Yer Alıyor

Birçok Android kullanıcısı Google çeviricinin yaklaşık bir yıldır Android Market üzerinden dağıtıldığını biliyordur. Evet tam olarak 1 yıldır bu uygulama Android market üzerinden kullanıcılarına dağıtılıyor ve ünlü arama motoru Google bu konudaki 1. yaşını birtakım yenilikler ve geliştirmeler ile kutluyor.

Google çeviricinin dyeni Android versiyonunda birtakım değişiklikler yapan Google, yeni versiyona sohbet özelliği katmış durumda. Bu sayede farklı dillerde konuşan insanların sohbet etme imkanlarını ortaya koyan Google, gerçek zamanlı bir tercüman edasıyla çalışan bir araç konumunda yer alıyor. çevirmeleri ne kadar istenilen hız da yapmasa da, yine de birçok kullanıcının işine yarayacak bir araç gibi görünüyor. Okumaya devam et Google Çevirici Androidde Sohbet Modu Yer Alıyor