Sony S1 ve S2 Android Tabletler İçin Yeni Tanıtım

Sony tarafından geliştirilen ve ünlü arama motoru Google’un işletim sistemi olan Android’i kullanan Sony S1 ve S2 Android tabletler için yeni bir tanıtım videosu yayınlandı.

İlk tanıtım videosu geçtiğimiz ay Youtube üzerinden yayınlanan tabletler, kullanıcılar tarafından oldukça yoğun bir ilgi görmüştü. Reklam içeriğinde ise oyuncak toplar, trenler ve ortama dağılmış bir sürü değişik alet yer almıştı. Ayrıca reklam içerisinde yer alan her alet farklı bir hareketi tetiklemek amacıyla video içerisine konuşlandırılmıştı.

Diğer yandan ilk reklam videosunun ardından reklamın sonlarında bir devamlılık söz konusu gibiydi ve beklenen gerçekleşti. Devamı olduğu düşünülen reklam videosunun bir yenisi daha yayınlandı. Bunun üzerine yeni reklam da yine Youtube üzerinden hizmete sunuldu ve ve tüm kullanıcılar ile buluşması sağlandı. Ayrıca yayınlanan ikinci reklam da tıpkı birincide olduğu gibi yavaş bir ilerliyor ve oldukça merak uyandıran bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Yayınlanan bu reklamlar üzerine Sony’den yeni bir reklam daha bekleniyor. Çünkü ikinci reklamın sonu da tam olarak bir yere bağlanmıyor. Anlaşılan yeni bir reklam videosu daha Youtube üzerinden kullanıcılara sunulacağa benziyor.

 

NVIDIA Androidin 3 Yıl İçerisinde İpadi Geçeceğini Belirtti

NVIDIA CEO’su Jen-Sun Huang tarafından yapılan açıklamada gelecek aylardaki dört çekirdekli işlemcilerin bulunacağı 10 farklı model seçildiği belirtildi. Bu modeller arasında iPad ve Android tabletler arasında büyük çekişmelerin yaşandığını ifade eden Huang, akıllı cihazların arasındaki bu rekabetin ilerleyen zamanlarda Android’i ön plana çıkaracağını ileri sürdü.

Diğer yandan Android telefonların sadece 2 yıl içerisinde dengeyi yakaladığını ve bunun oldukça hızlı bir gelişme olduğunu kaydeden Huang, ayrıca her geçen gün güncel gelişmeler sunan Android’in pazarı ele geçireceğini öne sürdü. Bunun yanında Android tabletlerin ilk çıkan akıllı telefonları gibi eleştiri aldığı, ancak bunun kısa bir zamanda unutularak akıllı telefonlar gibi ön plana çıkacağı belirtildi.

Google Android’i üzerinde önemli gelişmeler kaydetmeye devam ederken, Apple tarafından ne tür atılımlar olacağı ve Android’in bu yükselişine bir set çekip çekmeyeceği ise merak konusu oldu. Apple’ın tablet pazarını bırakmak istemeyeceği düşünülenler arasında olsa da Google’un bu konuda kimseye geçit vermeyeceği de önemli bir nokta olarak görülüyor.