Yahoo Softbank 009SH telefon

İşte karşınızda Google’ın Nexus telefonundan sonra Yahoo Aquos Phone The Premium 009SH Softbank telefon.

Yahoo, Google’dan sonra kendi bünyesinde yeni bir oluşum içerisine giriyor ve şirket yeni telefonu ile pazarda yer almak için hazırlanıyor. Yahoo’nun yeni telefonu Aquos Phone The Premium 009SH Softbank’ın, Google’ın mobil işletim sistemi olan Android’i kullandığı belirtiliyor.

Bunun yanında Sharp tarafından üretilen yeni Yahoo telefon, 4 inç genişliğinde bir ekran bulunduruyor. Bunun yanında qHD piksel çözünürlük kalitesi sunan model, Android’in 2.3 versiyonunu kullanıyor. Ayrıca 8 megapiksel kalitesinde bir kameraya sahip olan Aquos Phone The Premium 009SH Softbank, bluetooth eklentisi, WI-FI, microSD kart yuvası, dijital TV alıcısı ve kızıl ötesi gibi özellikler ile geliyor.

Diğer yandan Aquos Phone The Premium 009SH Softbank’ın Android uygulamalarından faydalanabileceği söyleniyor. Bunun yanında birtakım Yahoo servisleri de yine 009SH model bünyesinde kullanıcılara sunulmaya hazırlanıyor.

Son olarak Yahoo telefonun bu ay sonunda tüm kullanıcılara sözleşmeli ve ilk olarak Japonya’da sunulacağını belirtmek istiyoruz.