Chimei Innolux iPad 2 İçin Çalışacak

Apple tarafından üretilen iPad 2 eskisi kadar tedarik sıkıntısı yaşatmasa da, üretilen iPad 2’lerin dünya üzerinde hala birçok kullanıcıya yetmediği belirtiliyor. Biliyorsunuz ki bir önceki iPad’de birtakım talep sorunları yaşanmış ve Apple bu konuda oldukça büyük sıkıntılar çekmişti. Apple aynı sorunları yaşamak istememiş ki yaptığı yeni anlaşma, iPad 2’nin üretimini hızlandırmak konusunda oldu.

Chimei Innolux ile yaptığı yeni anlaşma iPad 2 üretimini hızlandırmak konusunda olan Apple’da, üretimi hızlandırma çabaları sürüyor. Yapılan yeni anlaşma ile Chimei Innolux şirketi de Apple için dokunmatik ekran paneli üretimine başlayacak. Ayrıca üretimine başlanacak olan dokunmatik panellerin haziran ayın içerisinde Apple’a teslim edileceği belirtiliyor.

Diğer yandan LG ile yapılan dokunmatik ekran üretimlerinde ışık sızdırma problemlerinin çıkması, bu anlaşmanın yapılmasını gerekli kıldığı söylenenler arasında. Ancak yine de böyle bir sorunun gündeme gelmesine rağmen Apple’ın dokunmatik ekran üreticisi LG ile yollarını ayırmayacağı, yapılan yeni anlaşmanın ise sadece üretimin hızlanması konusunda olduğu belirtiliyor.

Apple iPad 2 Tanıtımı

Artık bir muamma haline gelen Apple’ın iPad 2 tanıtımı şimdide yeni bir haber ile gündeme oturmuş durumda. AllThingsD’nin yaptığı habere göre Apple 2 mart tarihinde iPad 2’nin tanıtımını gerçekleştirmeyi planlıyor.

Alınan kaynaklar doğrultusunda bu haber ne kadar doğru bilinmez, ancak size buradan defalarca iPad 2’nin tanıtılacağı tarih ile ilgili haberler vermeye çalıştık. Bu defaki haber ise AllThingsD’den geliyor. AllThingsD tanıtım tarihi konusunda biraz daha iddialı bilgiler vermiş. Yapılacak tanıtımın gelecek hafta çarşamba günü San Francisco’da bulunan Yerba Buena Sanat Merkezi’nde gerçekleştirileceğini iddia eden AllThingsD, ayrıca yeni iPad ile ilgili birtakım veriler de  sunuyor.

Daha ince bir kasa tasarımının  olduğunu belirten haber ajansı, yeni iPad’de karelenmiş arka panelin yanında kıvrımlı kenar hatlarının olduğunu belirtiyor. Diğer yandan AllThingsD tarafından yapılan bu haberin doğruluğu şimdilik etkinlik davetiyelerinin basın kuruluşlarına ve bloglara gönderilmeye başlanması dahilinde kesinlik kazanacak. Çünkü Apple, genelde yapacağı bir etkinliğin davetiyelerini en az 1 hafta öncesinden ilgili merkezlere göndermeye başlıyor.

Samsung’dan Apple iPad’e Rakip

Samsung firması bu yılın ilk döneminde tablet bilgisayar hakkındaki düşüncelerini dile getirmişti. Fakat bundan uzun bir süredir bu düşünceyle ilgili yeni bir açıklama yapılmamıştı. Fakat bugünlerde yeni gelişmeler oldu ve yavaş yavaş özellikleri belli olmaya başladı.

Samsung tablet bilgisayarının en fonksiyonlu yönü güçlü donanıma sahip olması ve Samsung’un büyük beğeni toplamış olan AMOLED ekranı. iPad bugünlerde tozu dumana katarak yoluna devam ederken ve diğer rakipleri henüz piyasada bulunmuyorken, bu Samsung için kaçırılmayacak bir hazine durumunda.

7 inç ekrana sahip olan bu tablet bilgisayar 1.2GHz hızında A8 işlemciye, 16 GB dahili hafızaya ve de en son Android işletim sistemi olan 2.2 Froyo’ya sahip. Ayrıca bu tabletin hafızası 48 GB’a kadar genişletilebilecek.

Samsung’un Galaxy Tab adını koyduğu bu tablet bilgisayarı önümüzdeki günlerde piyasaya çıkarması bekleniyor.

Apple iPad Nedir ?

Apple şirketinin CEO’su olan Steve Jobs’un fikir babası olan iPad, sonunda Amerika’da piyasaya sürüldü. Amerika’daki 220 Apple dükkanında 03 Nisan 2010 tarihinde raflarda yerini alan Apple’ın yeni dizüstü bilgisayarı olan iPad’i satın almak isteyen müşteriler Cuma akşamından Apple Store’ların önünde uzun sıralara girdiler. 16 GB olanı 499, 32 Gb olanı 599 vede 64 GB olanı 699 $’dan satılan iPad’i, henüz piyasaya çıkmadan şirketten ön sipariş veren kullanıcılar alabildi. Piyasaya çıkan ilk model olarak Wi-Fi özellikli İpad için binlerce kişi, Amerika saati ile sabah erken saatlerde kapılarını açan Apple Storelara hücum etti.

Wi-Fi içeren modeli yaklaşık 700 gram ağırlığında olan cihazın, 1 Ghz’lik işlemcisi ve 9.7 inç büyüklüğündeki ekrana sahip üç tane değişik modeli bulunmakta. Bunlar 16, 32 ve 64 GB kapasiteli modeller. Dizüstü bilgisayar teknolojisiyle, akıllı cep telefonu olanaklarını birleştiren iPad, 24 cm yüksekliğinde ve 19 cm genişliğine sahip, ayrıca iPad’in kalınlığı ise sadece 1.5 cm. iPhone’da bir ilke imza atan dokunmatik klavye ve mouse’u tarihin sayfalarına gömen, dokunmatik ekrana sahip olan iPad ile bu başarısını diğer laptop markalarınada kanıtlamak isteyen Apple, gelen binlerce hatta milyonlarca siparişi teslim etmekte sıkıntı çekerken, bundan sonra alınan siparişler için ancak 12 Nisan 2010 tarihinden sonraya gün veriliyor. Apple şirketinden açıklanan verilere göre son iki hafta içerisinde yaklaşık olarak 300 binden fazla iPad siparişi gelmiş durumda…