Apple Uygulaması İçin Abonelik Dönemi Duyuruldu

Apple, geçtiğimiz günlerde The Daily internet gazetesinin tanıtımını yaptığı sırada abonelik sistemi ile ilgili birtakım açıklamalar bulunmuştu ve uygulama aboneliği yapılan yinelemeli bir açıklama ile resmiyet kazanmış oldu.

Bundan böyle iPad kullanıcıları Apple uygulamaları abonelik sistemine haftalık, aylık, üç aylık ya da yıllık paketler dahilinde abone olabilecek. Abonelikler ile ilgili kullanıcılardan abone adı, e-posta adresi ve posta kodu gibi bilgiler istenecek. Tabi öncelikle bu bilgilerin alınmasında kullanıcıların iznine ihtiyaç duyacak. Ayrıca yapılan açıklamalarda hangi uygulama olursa olsun, bundan böyle uygulama içerisinden herhangi bir web sitesi bağlantısına izin verilmeyecek. Yani bu durumun kısaca açıklaması şöyle; kullanıcılar içerikleri ya da abonelikleri uygulamaların dışından gerçekleştiremeyecek.

Tüm iPad kullanıcıları için yeni bir dönemin başladığını belirten Apple CEO’su Steve Jobs, bundan böyle her kullanıcının yeni abonelik sistemi ile uygulamalardan yararlanma şansı bulacağını ve üstelik bütün uygulamalara oldukça ucuz bir fiyata sahip olacağını öne sürdü.