Böyle Application Görülmedi

Paranormal Recorder adındaki bu iPhone uygulaması, normalin dışındaki dalgaları algılayarak, dünya ötesi varlıkları algıladığını iddia ediyor.

Uygulamanın geliştiricisi Ben Williams, normal ötesi güçlerin birbiriyle iletişim kurduğu sırada bir takım elektromanyetik dalgalanmalar meydana geldiğini gördüğünü söylüyor. Uygulama, hayaletlerden gelebilecek mesajları algılamak için telefonun dijital pusulasından faydalanıyor ve sadece belirli bir aralığa düşen dalgalanmaları kaydediyor.

Uygulamanın yeni 3.11 sürümü ise, bulgularınızı SoundCloud üzerinden meraklılarıyla paylaşmanıza izin veriyor. Hayalet avcısı uygulama Paranormal Recorder, iTunes’da 2.99$ fiyatla satışta.

Uygulamayı indirdim. Ne kadar doğru bilinmez ancak insanı gerçekten ürpertiyor.

Duvarınızı iPhone ile Boyayın

Evinizin duvarının renginde ikilemde kaldıysanız, çözümü iPhone sizin için üretebilir…

Evinizin bazı bölümlerinin renginden çok sıkıldınız ve değiştirmek mi istiyorsunuz ? Fakat ne renk kullancağınızı bir türlü belirleyemiyorsanız, bu iPhone uygulaması tam sizin aradığınız tarzda. Uygulamanın ismi Paintingwalls ve iPhone’la çektiğiniz duvarlarınızın fotoğraflardaki rengini değiştirmeye yarıyor.

Uygulama içerisinde birçok farklı renkle birlikte sunuluyor ve kendiniz de yeni renkler ilave edebiliyorsunuz. Denemek istediğiniz renkleri seçmek ve duvarınızda uygulamakta oldukça kolay.

Uygulamanın en son versiyonu olan 2.0’da ise duvarları kendi parmağınız yardımıyla boyayabiliyorsunuz. Yakınlaştırma özelliği de siz bu işlemi yaparken size çok fazla yardım etmiş oluyor.

Platingwalls 2.0’ın deneme versiyonunu bu linkten indirebilirsiniz. Uygulamanın paralı versiyonu ise 2 $.

Tapsnake Oyunu Tehlikeli Mi ?

Virüs programlarının önde gelen yaratıcısı ola Symantec’ten bir grup araştırmacılar bir Android uygulaması ile ilgili kimsenin aklına gelmeyecek bir sorunu gündeme getirdi. Tapsnake isimli ücretsiz olarak dağıtılan oyun, görünürde telefonlarda yıllardan beri büyük bir zevkle oynanan yılan oyunu aslında fakat bu oyunun Symantec tarafından duyurulan yönü, oyunun her 15 dakika içerisinde oynayan kişinin GPS koordinat bilgilerini kendi sunucusuna göndermesi.

Bu oyun sayesinde sunucuya gönderilen bilgiler ise Tapsnake’i üreten firmanın başka bir uygulaması olan GPS Spy sayesinde rahatlıkla analiz edilebiliyor. Bu uygulamanın satış fiyatı ise sadece 5 $. Symantec firmasının verdiği istatistiklere göre Tapsnake bugüne kadar 1000-5000 kişi tarafından indirilirken GPS Spy ise 100-500 arası indirilmeye sahip.