Google’da Hızlı Değişim

Google’ın uzun bir süre unutulmayacak yeniliği kısa bir sürede yok oldu ! Peki Google şirketini bu duruma getiren olay ne ? İşte sorunun cevabı :
Geçtiğimiz günlerde Google arama motorunun anasayfasına Microsoft’un geliştirdiği Bing’teki gibi resimler eklenmişti, fakat bu olay bir anda ortadan kalktı.
Google’dan gelen haberlere göre; Google’ın default olarak seven birçok kullanıcıların şikayetlerinden sonra geldi. Bu özelliği sunup, resimlerin yakın bir süre sonra kaldırılıcağı hakkında bilgi içeren bir link olacağını baştan düşünen Google, tepkilere aynı zamanda Twitter üzerindende cevap verdi.
Meydana gelen bir kod karışıklığı yüzünden sayfanın ekrana gelmediğini söyleyen Google çalışanları, anasayfayı eski haline çevirdi.
Microsoft çalışanlarından Peter Bale, katıldığı bir televizyon röportajında “Google’daki arkadaşlarımızın Bing’te bulunan resimler fikrini ödünç olarak aldığını görmek ne kadar garip” açıklamasında bulundu. Bir diğer Microsoft’ta gelen mesaj ise Twitter kanalıyla yapıldı. “Arkasayfa resimlerimizden birini kaybettik, eğer bu resimleri bulursanız lütfen Bing.com ‘ a geri verin” oldu.