Bing, Google’ı Korkutuyor!

Microsoft’un arama motoru Bing her geçen gün büyümeye devam ediyor. Çıktığı ilk zamandan bu yana arama motoru piyasasından iyi bir pay almayı amaç edinen Microsoft, adım adım ilerlemeye devam ediyor.

Hitwise’ın açıkladığı rakamlara göre; Birleşik Devletler’de Bing’in Mart ayı içerisinde %30.01’lik bir oranı bulunuyor. Bu oranın %14.32’si Bing.com’dan gelen sonuçlar, %15.69’u ise Yahoo Search’ten gelen sonuçlar. Hatırlayacağınız gibi Ağustos 2010’dan beri Yahoo Search’ün arkasında da Bing bulunuyor. Google’ın oranı ise %66.69’dan %64.42’ye gerilemiş durumda.

Tabi ki halen Google’ın egemen olduğu bu piyasada, Bing’in yakın bir tarihte arama sonuçlarında Google’ı geçmesi beklenmiyor ancak Ağustos 2010’dan bu yana Google’ın yüzde 71.59’dan yüzde 64.42’ye gerilediğini de hatırlatmakta yarar var.

ABD’de En Çok Trafik Alan Site Facebook

Yıllardan bu yana süregelen Google birinciliğine, ABD’de en çok trafik alarak bir son veren Facebook, 2010 yılı içerisinde ABD’de en çok ziyaret edilen site olarak tarihe geçti.

Hitwise sitesinin yaptığı analizler doğrultusunda en çok hit alan site konumunda Facebook bulunduğu açıklayan şirket, Google gibi bir devin geride bırakıldığını belirtti. Bu arada yapılan analizin sadece ABD’yi kapsadığını belirten Hitwise, bu durumun sadece ABD’de geçerli olduğunu diğer ülkeler için aynı şeyi söyleyemeyeceğini ifade etti. Okumaya devam et ABD’de En Çok Trafik Alan Site Facebook

Yeni Bing’le Sorun Soruşturun

Microsoft Şirketi’nin arama motoru olan Bing, kısa bir zaman önce yeni yüzü ve eklentileri ile sanal ortama farklı bir bakış açısı getirdi. Güncelleme yapılan Bin arama motorunun yeni özellikleri arasında en dikkat çekeni, HTML5 teknolojisini destekliyor oluşu.

HTML5 teknolojisi yeni bir açılım yaratan Bing, arama özelliklerinde de birtakım gelişmeler yaşadı. Diğer yandan Microsoft Bing arama motorunun görsel ara yüzlerinde de bazı değişikliklere gitti. Geçtiğimiz çeyrekte tanıtımı yapılan arama motorunun, arka planında animasyon içeren Okumaya devam et Yeni Bing’le Sorun Soruşturun

Google’da Hızlı Değişim

Google’ın uzun bir süre unutulmayacak yeniliği kısa bir sürede yok oldu ! Peki Google şirketini bu duruma getiren olay ne ? İşte sorunun cevabı :
Geçtiğimiz günlerde Google arama motorunun anasayfasına Microsoft’un geliştirdiği Bing’teki gibi resimler eklenmişti, fakat bu olay bir anda ortadan kalktı.
Google’dan gelen haberlere göre; Google’ın default olarak seven birçok kullanıcıların şikayetlerinden sonra geldi. Bu özelliği sunup, resimlerin yakın bir süre sonra kaldırılıcağı hakkında bilgi içeren bir link olacağını baştan düşünen Google, tepkilere aynı zamanda Twitter üzerindende cevap verdi.
Meydana gelen bir kod karışıklığı yüzünden sayfanın ekrana gelmediğini söyleyen Google çalışanları, anasayfayı eski haline çevirdi.
Microsoft çalışanlarından Peter Bale, katıldığı bir televizyon röportajında “Google’daki arkadaşlarımızın Bing’te bulunan resimler fikrini ödünç olarak aldığını görmek ne kadar garip” açıklamasında bulundu. Bir diğer Microsoft’ta gelen mesaj ise Twitter kanalıyla yapıldı. “Arkasayfa resimlerimizden birini kaybettik, eğer bu resimleri bulursanız lütfen Bing.com ‘ a geri verin” oldu.