2011 CES Başladı

Uzun bir süredir büyük bir heyecanla beklenen 2011 CES şu sıralar başlamış bulunuyor. Dünyaca ünlü teknoloji markalarının ürünlerini tanıtacağı 2011 CES şu sıralar ABD’nin Las Vegas şehrinde yapılan büyük bir organizasyonla tüm teknoloji şirketleri ve meraklılarını buluşturuyor.

2011 CES’e kimler mi geliyor? Bu konuda aklınıza gelen her şirket Dell, Toshiba, LG, Samsung, Panasonic, Google, Microsoft, Asus, Yahoo, Packard Bell, IBM, Apple, Nokia, Blackberry, Intel, Oracle, Cisco, Sony, Sony Ericsson, Siemens, Lenovo ve daha adını sayamadığımı birçok şirket şu sıralar hayranları ve meraklıları ile yeni ürünlerini paylaşıyor.

Birçok markanın yeni ürünlerinin yer alacağı 2011 CES’te merak edilen ve ilgiyle beklenen birçok ürün ve haber yer alıyor. Gelişmeleri buradan takip edebilir ve bu link yardımı ile 2011 CES resmi web sayfasına ulaşabilirsiniz.

Microsoft iPad’e Karşı Rakibini CES’te Tanıtıyor

New York Times kaynaklı bir habere göre Microsoft, önümüzdeki ay düzenlenecek olan CES fuarında iPad’e rakip olarak ürettiği cihazıtanıtacak. CES fuarındaki tanıtım Microsoft yetkilisi Steve Ballmer tarafından yönetilirken, tanıtım kapsamında Dell ve Samsung ürünleri piyasaya çıkacak.

Uzun bir süredir tablet PC üretimine başlanma düşüncesiyle planlarını sürdüren Microsoft, şimdiye kadar bu konuda başarılı bir cihaz geliştirmiş değil. Ancak şirket kapsamında yapılan küçük çaplı araştırmalarda bu konuda ki hassasiyetin devam ettiği ve yeni planların gündemde olduğu yer aldı. Hatta geçtiğimiz yıl Microsoft’un piyasaya sunduğu HP Slate ürünü gündemde pek yer tutmamış, bunun aksine ise Apple’ın iPad’i çıktığı günden bu yana satış rekorları kırmıştı. Okumaya devam et Microsoft iPad’e Karşı Rakibini CES’te Tanıtıyor