EverQuest II Ücretsiz Oluyor

Online oyun piyasasında çok büyük bir yere sahip olan isimlerden birisi daha bundan sonra ücretsiz olarak oynanabilecek. Massive Multiplayer Online yani bir anda birden çok oyuncu ile oynanabilen devasa online oyun türü gün geçtikçe ücretiz olmaya başlıyor.

Daha öncelerde de DnD Online, Lord of the Rings, Company of Heroes isimli oyunların ücretsiz olduğunu belirtmiştik. Herkesin yakından tanıdığı ve artık dizi filmlere bile konu olan World of Warcraft’ın bile yakın bir tarihte ücretsiz olması beklenirken, en ünlü ve eski online oyun serilerinden Everquest II’nin de bundan böyle ücretsiz olacağı haberi bildirildi.

EverQuest II Extended adlı değişik bir abonelik sistemi adepte edildi. Bu farklı olan abonelik sisteminde belli bir ücret olmasa da daha fazla para ile satın alınabilecek eşyalar mevcut. Çeşitli ırklarda ve sınıflarda da birazcık kısıtlama olsada bunlar çok fazla göze çarpmıyor.

Arzu eden oyuncular da eski paralı üyeliklerine devam edebilecekler, bu oyuna yeni başlayacak olanlar ise Everquest II’yi ücretsiz olarak deneyebilecekler.