FreshUI ile Harikalar Yaratın

Hergün karşısında saatlerinizi harcadığınız Windows işletim sistemini, kendi isteklerinize ve beğenilerinize göre yeniden düzenlemeye var mısınız? Yeniden düzenlemekten kastımız wallpaper veya ekran koruyucu değiştirmek değil tabikide. İşletim sisteminin dahada diplerine dalarak, Windows’u hemen hemen her anlamda tam olarak sizin kurguladığınız şekilde düzenlemekten bahsediyoruz.

FreshUI isimli ücretsiz bir yazılım vasıtasıyla bu işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bu son derece gelişmiş özellikleri bulunan yazılımı bilgisayarınıza kurduktan sonra karşınıza altı tane ana kategori altında düzenleyebileceğiniz alt özellikler sıralanacak. Uygulamalar, donanım, Windows Gezgini, Windows görünümü, Windows sistemi ve internet hızını maksimuma çıkarmayı hedefleyen ve kişisel gizliliğinizi kuvvetlendirmeye çalışan bir kategori daha göreceksiniz. Her birinin alt kategorileriyle birlikte Windows’ta normal olarak düzenleyemeyeceğiniz değişiklikleri gerçekleştirebilirsiniz.

Programı indirmek için tıklayın.

Yeni Tasarımıyla Rapidshare

Uzun zamandır tasarımı hep aynı kalan ve kişilerin artık soğuk bir tavır aldığı Rapidshare, kendini kolayca dikkat çeken upload bölümü, yüklediğiniz dosyaları kolayca düzenleyebilmeniz için oluşturulan file mananger, Java Script ve Ajax destekleriyle birlikte kolayca işinizi halledebileceğiniz bir düzene geçmiş.

Bunun yanı sıra Rapidshare, masaüstü uygulaması olan “Rapidshare Manager” programını da değiştirmiş. Bu uygulama, dünyada en çok tercih edilen işletim sistemlerinden Windows, Mac ve Linux için hazır bir durumda.

Yenilenen Rapidshare’da bundan böyle yüklemiş olduğunuz dosyalarınızı panelinizde kategorilere ayırmakta bir hayli rahat.

Aynı zaman dosya barındırma devi dün sevenlerinin karşısına, eski tasarımının son günü olması dolayısıyla ücretsiz “premium account” oluşturma olanağı sunmuştu.

Duvarınızı iPhone ile Boyayın

Evinizin duvarının renginde ikilemde kaldıysanız, çözümü iPhone sizin için üretebilir…

Evinizin bazı bölümlerinin renginden çok sıkıldınız ve değiştirmek mi istiyorsunuz ? Fakat ne renk kullancağınızı bir türlü belirleyemiyorsanız, bu iPhone uygulaması tam sizin aradığınız tarzda. Uygulamanın ismi Paintingwalls ve iPhone’la çektiğiniz duvarlarınızın fotoğraflardaki rengini değiştirmeye yarıyor.

Uygulama içerisinde birçok farklı renkle birlikte sunuluyor ve kendiniz de yeni renkler ilave edebiliyorsunuz. Denemek istediğiniz renkleri seçmek ve duvarınızda uygulamakta oldukça kolay.

Uygulamanın en son versiyonu olan 2.0’da ise duvarları kendi parmağınız yardımıyla boyayabiliyorsunuz. Yakınlaştırma özelliği de siz bu işlemi yaparken size çok fazla yardım etmiş oluyor.

Platingwalls 2.0’ın deneme versiyonunu bu linkten indirebilirsiniz. Uygulamanın paralı versiyonu ise 2 $.

Youtube Paralı Olabilir

Dünyanın en çok bilinen video paylaşım sitesi ülkemizde yasaklı siteler arasında olsada, diğer hizmetlere öncülük edebilir, işte son durum.

Youtube haftaya başlayacağı yeni uygulamasıyla birlikte yeni servisi ile telif hakları dolayısıyla aldığı eleştirileri en aza indirgemek istiyor. Müzik telif haklarını kullanma servisi olan RumbleFish ile yeni bir mülakat yapan Youtube, kullanıcılarına videolarına ekstra olarak ekleyebilmeleri için sanatçıların şarkılarını satacak.

“Friendly Music” ismi verilen bu uygulama RumbleFish’in bünyesinde bulundurduğu şarkıları kapsayacak. Şarkılar MP3 tarzında olacak ve bir tanesi 2 dolardan alınabilecek. Fakat şarkıların olduğu videoların ticari amaç taşımaması gerektiğinin altını çizen Youtube yetkilileri, bu şekildeki videolara eklenecek olan şarkıların bedelinin daha fazla olacağını belirtiyor.

Çok tanıdığımız isimler olmasada şu anda aktif şarkı sayısı 35.000 sınırlarında.

Norton Power Eraser

Her geçtiğimiz saniye piyasaya çeşitli yeni yazılımlar ve virüsler ortaya çıkıyor bizde gündelik olarak kullandığımız farklı virüs programlıyla birlikte bu kodlardan kurtulmaya çalışıyoruz. Fakat artık bazı virüsler, klasik olan antivirüs programlarının koruma duvarlarını atlatabilip sistemimize sızabiliyorlar. Bu virüsler arasında piyasada en yaygın ve en tehlikeli olarak kabul edileni ise hiç kuşkusuz Scareware’lar. Scarewareların çalışma prensibi, kullanıcının bilgisayarında virüs varmış gibi uyarı verip, kendi ürünlerini pazarlamaya çalışmasıdır. Bazı ileri derecede kodlanmış scarewarelar ise kullanıcının belgelerini şifreleyerek bir daha kullanılamaz hale getirebilecek kadar ileri gidebiliyorlar.

Symantec firması son günlerde sayıları çok fazla artan Scareware virüsüyle mücadele edebilmek için herkesin kolayca indirip kullanabileceği ücretsiz bir yazılım geliştirdi. Norton Power Eraser isimli bu program 5 MB gibi ufak bir boyuta sahip. Tek negatif özelliği ise sadece kötü yazılımları bulmayı hedeflediği için bazen yanlış uyarılar verebiliyor olması. Bu nedenle, bu programı sadece bilgisayarına format atma durumuna gelenlere tavsiye ediyoruz.

İndirme Linki : http://security.symantec.com/nbrt/npe.asp?lcid=1033&origin=default