Yılın e-girişim ödülünü Divas Diamond aldı

Türkiye’nin önde gelen kurum ve kuruluşlarının sponsorluğunu yaptığı 1-2 Aralık tarihlerinde gerçekleşen Dijital Ekonomi e-Ticaret Zirvesi’nde 2011 yılının e-Girişim ödülünü Divas Diamond aldı. 

 Aralarında iş dünyasının önde gelen isimlerinin bulunduğu seçkin bir jürinin değerlendirmesi; müşteriye yaratılan katma değeri, müşteri memnuniyeti, startup ekip yapısı ve firma organizasyonu, hizmet ve ürünün inovatif özelliği, satış sonrası hizmet, güvenli ticaret, düzenli büyüme ve süreklilik planlarına göre yapıldı.  2 Aralık günü açıklanan ödülü Divas Diamond kurucularından Nurettin Özdoğan ve Ertuğrul Belen’e, zirvenin sponsorları arasında yer alan GYİAD Başkanı ve Karoto A.Ş. Başkan Vekili Burcu Akdarı takdim etti.

2011 e-ticaret ödülü
2011 yılının e-ticaret ödülü divas diamon'un oldu

Her ay %100-200 büyüyen ve Türkiye’nin en büyük online pırlanta mağazası konumundaki Divas Diamond tasarımları sadece internet üzerinden (www.divaspirlanta.com) satışa sunuluyor. Sertifikalı pırlanta takılar, 69TL‘den başlayan fiyatlarla sunuluyor. Divas’ın akıllı tasarımlarıyla pırlanta sadece özel günler için  lüks aksesuar olmaktan çıkıp herkesin günlük yaşantısında kullanabileceği ve başkalarıyla heyecanla paylaşabileceği en özel hediye halinde sunuluyor. Divas Diamond’un hızlı yükselişinde, müşteri deneyimine verilen önem ve yaratıcı projelerin etkisi büyük önem taşıyor.  Zirvede ödüle layık görülen diğer iki proje arasında buldumbuldum.com ve dekoreko.com yerlerini aldı.

VDP – Valensas Dergi Platformu

Türkiye’de mobil servis sektöründe önemli bir konuma sahip olan Valensas yeni ürünü ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Özellikle iPhone ve iPad uygulamaları alanındaki tecrübesi ve bünyesinde barındırdığı uzman yazılımcılarıyla tanınan bu firmanın; Sahibinden.com, Yemeksepeti.com gibi e-ticaret sitelerinin iPhone ve iPad uygulamalarını hazırladığını ve referansları arasında Arçelik, DHL Express, Castrol, Ülker, Axess, İddaa, Kuryenet, Turkcell gibi firmaların da bulunduğunu hatırlatmak gerekir.

iPhone ve iPad uygulamaları alanında uzmanlaşan Valensas’ın çok sayıda büyük firma için tamamladığını önemli projelerin haricinde App Store’da da Valensas tarafından yazılan onlarca uygulama mevcuttur. Valensas bu alanda edindiği derin birikim ve tecrübesini kullanarak yeni mobil servisini müşterilerine sunuyor.

Kısaca VDP olarak adlandırılan Valensas Dergi Platformu, iPad için özel hazırlanmış bir dergi paketidir. VDP müşterilerine, dergilerini offline olarak iPad üzerinden sesli ve görüntülü olarak yayınlama imkanı sunuyor. Geleneksel dergi okuma alışkanlığının korunarak kullanıcı dostu şeklinde geliştirilen yazılımlarla okuyucuların bu uygulamaları kolayca benimsemesi amaçlanıyor. “…Ve dergicilik yeniden doğdu!” sloganıyla kullanıcıların beğenisine sunulan VDP dergi paketi sahip olduğu çok sayıda özelliği ile dikkat çekiyor.  Birkaç maddede de bu uygulamanın öne çıkan özellikleri aşağıdaki gibi özetlenebilir:

1. Valensas Dergi Platformu kullanıcıları, iPad için özel olarak tasarlanmış kullanıcı arayüzünü tercih edebilecekleri gibi, değiştirilebilir kullanıcı arayüz tasarımı sayesinde dilerlerse kendi arayüz tasarımlarını da kullanabiliyor.

2. Sosyal medya entegrasyonuyla okuyucular dergide okumakta olduğu yazı, haber ya da fotoğrafları, bir dokunuşla Facebook, Twitter v.b. sosyal medya sitelerinde paylaşma imkanına sahip. Üstelik bu paylaşımlar yeni okuyucu kazanmaya yönelik özel olarak tasarlanmış.

3. İnteraktif içerik ve tam ekran videolarla dergi okumayı daha keyifli hale getirmeyi amaçlayan uygulama, dergi sayfalarına fotoğraf galerisi, video galerisi, web sayfası gibi multimedya öğelerinin dahil  edilebilmesine imkan sağlıyor. Ayrıca yatay ve dikey kullanımda farklı içerik sunuluyor.

4. Dergide yazılardaki interaktif bağlantılar kullanılarak, okuyucuların dergide tanıtılan bir ürünü hemen satın alabilmesi uygulamanın en dikkat çeken özelliklerinden biri.

5. VDP dergi paketi uygulaması; sponsorluk ve reklam alanları ve App Store abonelik sistemiyle de okuyucuların yanısıra yayıncıları da memnun edecek birtakım özelliklere sahip.

Şimdiden THY, LOG dergisi, CNBC-e gibi kuruluşların kullanmaya başladığı VDP dergi paketi uygulaması, Yeni Medya düzeninde dergilerin değişen okuyucu profiline uyum sağlamaları konusunda yayıncı kuruluşların en büyük yardımcısı olacak gibi görünüyor.