Bu Eklentiye Çok Şaşıracaksınız

Farklı tarzda olan bir eklenti geliştiricisi, Wikipedia sayfalarında ve bannerlarında gözüken Jimbo Wales’i bütün web sayfalarında gösteren bir eklenti geliştirdi.

Farklı eklentileri test etmek isteyen kullanıcılar arasında büyük bir hızla yaygınlaşan eklenti, geçtiğimiz hafta sonunda yayınlandığından beri 5000 kereye yakın indirildi. Eklentinin kullanıcıları Google Chrome’un sayfasına eklenti hakkında “bayıldım!!!”, “hayatımı değiştirdi!” gibi yorumlar yazarken içlerinden bir tanesi ise görüşlerini “bu eklentinin Wikipedia’nın web sitesinde iki tane banner göstermemesine üzüldüm” şeklinde belirtti.

Jimbo Wales’in kendisine özel olarak yapılan eklentiyi bilgisayarına indirip indirmediğide büyük bir merak konusu. Sadece Google Chrome için geliştirilen eklentiyi indirmek için buraya tıklayınız.

Spoon, Hayatınızı Kolaylaştıracak

Bulut bilişim çözümleri gün geçtikçe yaygınlaşıyor fakat ne yazik ki kullanıcılar için yeterli sayıda kullanım alanı mevcut değil. Sınırlı kapasiteye sahip olanların da büyük bir bölümü kullanıcıların gündelik yaşamında önemli bir etki yaratmıyor. Bunun yanı sıra arada sırada karşımıza çıkan, kullanışlı programlarda yok değil. Bunun son örneği hiç kuşkusuz Spoon.

Spoon yazılımı, Windows uyumlu programları bilgisayarınıza yüklemeden, direk olarak tarayıcı üzerinden açmanızı sağlayabilecek son derece önemli ve işlevsel bir tarayıcı eklentisi. Bu eklentiyi bilgisayarınıza indirip mevcut tarayıcınız ile ilişkilendirdiğinizde birçok sayıda program ve oyunu rahatlıkla, hiçbir ön yükleme olmaksızın kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Bu eklentiyide aktif etmeniz için tek gereken bir üyelik oluşturmanız.

Daha detaylı bilgi ve üyelik işlemleri için Spoon’un kendi sitesine göz atabilirsiniz.

Gmail Boomerang Eklentisi

Gmail, kullanıcıların çok beğeneceği bir üçüncü parti yazılımın beta versiyonuna adımını attı.

Kendi sitesinden davetiye yoluyla edinebildiğiniz Beta versiyonuyla birlikte Bumerang eklentisini indirebiliyorsunuz. Gmail’ın klasik arayüzü ile hoş bir birliktelik sağlayan bu eklentiyle beraber e-mailleri belli zaman aralıklarında kontrol etmeyi ve göndermeyi sağlıyor.

En önemlisi ambargolu haberle veya işler konusunda bir hayli yardımcı olan Boomerangla birlikte büyük bir zaman tasarrufu sağlamanız da mümkün.

Standart hayatınızı da koylaştıracak olan eklenti ile örneğin sabah ki iş toplantısından çok kısa bir süre önce alıcıya gönderilecek ve o kişiye toplantıyı yeniden hatırlatacak bir e-mail gönderebiliceksiniz. Bununla birlikte arkadaşlarınızın doğum günü tarihlerine göre önceden hazırlayacağınız mesajları kaydederek zamanı geldiğinde gönderebileceksiniz.