Gelecek Nesil iPhone Test Sürecinde Mi?

Alınan haberler doğrultusunda Apple’ın yeni iPhone için test sürecine girdiği duyuruldu. Üst düzey Apple yöneticilerinin ve birtakım mobil operatörlerin denemeleri için sunulduğu yeni iPhone’un gelecek eylül ayı içerisinde tanıtılacağı da ileri sürüldü.

9to5 tarafından ortaya atılan bu iddia birtakım kaynaklara dayanıyor. Ancak bu kaynakların ne olduğu henüz açıklanmış değil. Bunun yanında Apple’ın FaceTime özelliği 3G bağlantısı üzerinden sunmak için bazı ABD şirketleri ile birtakım görüşmeler yaptığı ve şu an için görüşmelerden henüz bir sonucun çıkmadığı belirtiliyor.

Şimdilik konu üzerinde Apple tarafından da açıklama gelmiş değil, ancak 9to5 tarafından öne sürülen bu iddianın pek de boş olmadığı ileri sürülüyor. Bize ise şimdilik eylül ayını ya da Apple tarafından yapılacak resmi bir açıklamayı beklemek kalıyor. Acaba yeni nesil iPhone şu an gerçekten de üretim aşamasında mı?

 

FaceTime’ın Hedefi Büyük

Apple’ın tasarlamış olduğu FaceTime uygulamasıyla ilgili birçok farklı düşünceler internette geziniyor.

Wifi ağları üzerinden faaliyet gösterebilen bu video konferans uygulaması ile iPhone 4 ve iPod Touch gibi işletim sistemi iOS olan tüm cihazlar yararlanabiliyor. AppleInsider’da yer alan bir habere göre Apple kamerası bulunan bir iPad versiyonu üzerinde de denemeler yapıyor olabilir. Daha az önemsenmesine rağmen bir başka söylentide açığa çıktı. Mac4Ever sitesinde yer alan bir habere görede Apple firması FaceTime’ın Mac PC ve laptoplarda da çalışabilen ve uygulanabilen bir versiyonunu daha çıkartacak.

Steve Jobs geçtiğimiz ay FaceTime uygulamasından yararlanan milyonlarca cihaz satılacağı iddiasında bulunmuştu. Tahmin edilen rakamlara göre Apple yalnızca yılın 4 ayında 11 milyon adet iPhone satıyor. Yani 1 sene içerisinde yalnızca iPhone cihazından bile milyonlarca FaceTime kullanıcısı olucak. Yeni çıkacak ve içerisinde kamerada olacak iPod Touch’un da bir çeyrek içerisined 11 milyon satması hedefleniyor