Blizzard’dan Sürpriz Karar

Son günlerde birçok hararetli gerginliklerin yaşandığı, trollerin ellerini kollarını sallayarak gezindiği ve kullanıcıların birbirleriyle ağır kavgalar içerisinde olduğu World of Warcraft forumlarını denetleyebilmek için Blizzard firması çok değişik bir yöntemi hayata geçirmeyi planlıyor. Firma yetkilileri bir sonraki forum güncellemesinde artık kullanıcıların rumuzlarının değil gerçek isimlerinin yer alacağını belirtti.

Bu yöntemle daha temiz bir forum olmasını hedefleyen Blizzard daha bu uygulamasını hayata geçirmeden birçok şikayet almaya başladı. İşte o şikayetlerden bir bölümü; “Bundan böyle artık oyuncular sadece mutlu oldukları vakit mi forumlara mesaj göndericekler. Ayrıca bu güvenlik problemleri ne olacak ? Sosyal networkler, e-mailler, kullanıcı isimleri ve parolalar, bunların bütün bir kısmıda tehlike durumuna geçecek. Birde oyunda size mesaj atıp, dostluk kurup, dibinizden ayrılmayan sapıklar mevcut, bunlar adımızı Google’a yazıp bizi çok rahat bulabilecekler.”

Blizzard firması, şu anda forumda güncel olan yazıların ve mesajların bu güncellemeden etkilenmeyeceğini de parantez içinde belirtti.