Google Chrome kullanım oranı nedir?

Siz de Google Chrome web tarayıcısının son zamanlarda hangi oranda kullanıldığını merak ediyor musunuz? O halde sizlere bu konuda birtakım bilgiler açıklamaya çalışalım.

Yapılan araştırmalar sonucunda Google’ın tarayıcısı Chrome yapılan son güncellemeler ve geliştirmeler sayesinde kullanım oranında büyük bir artış sağladı. Google Chrome, az bir farkla da olsa Mozilla’nın web tarayıcısı Firefox’u geçmeyi başardı. Google Chrome yüzde 22.1 oranında bir kullanım oranı ile karşımıza çıkarken Firefox yüzde 22 dolaylarında kaldı ve Chrome’un 2. sıraya yerleşmesini sağladı.

Diğer yandan İngiltere’de yapılan araştırma sonucunda da aynı sonuç ortaya çıktı ve Google Chrome araştırma sonucunda ki kullanım oranlarına göre en çok kullanılan 2. sıraya ilerledi. Tabi 1. sırada Microsoft’un tarayıcısı Internet Explorer’ın olduğunu söylemeye gerek yoktur sanırım

Şu an için tarayıcı savaşlarının tüm hızıyla devam ettiğini söylemek mümkün. Ancak dikkat çeken çoğu zaman olduğu gibi Google Chrome’un hızlı yükselişi. Google’ın ilerleyen zamanlarda tarayıcısı için daha birçok yenilik sunacağını da yazımızı sonlandırmadan belirtelim.