Google yerine Goggle yazarsanız ne olur?

Dünya’nın en büyük arama motoru bilindiği gibi Google. Ancak web tarayıcınızın adres çubuğuna Google yerine Goggle yazarsanız ne olur hiç düşündünüz mü?

Eğer sadece tek harfin yaptığını görmek istiyorsanız, sizleri yazımızı baştan sona okumaya davet ediyoruz.

Genelde adres çubuğuna yazılan site adresleri eğer internet üzerinde bulunmuyorsa tarayıcılar sitenin bulunmadığı ile ilgili bir uyarı mesajı yayınlamaktadır. Ancak yazılan adreste bir site yer alıyorsa durum hiç de beklendiği gibi olmaz. Daha önce Twitter içerisinde de böyle bir durum meydana geliyor, Twitter yerine Twiter yazıldığında aynı tasarımda bir site karşımıza çıkıyordu. Şimdi ise aynı durum Google üzerinde meydana geliyor.

İnternet tarayıcınıza Google yerine Goggle yazdığınızda karşınıza çıkan Apple ürünlerinin hediye edildiği bir sayfa oluyor. Ancak bu durum pek de gelip geçiştirilecek türden gözükmüyor. Çünkü konu ile ilgili taraflar yeni bir davanın içerisinde bulmuş durumda. Google, goggle.com ve alan adı sağlayıcısı arasında geçen davanın ilk celsesini goggle.com kazanmış durumda. Fakat henüz her şey bitmiş değil. Bu nedenle Google davanın ilerleyişini yakından takip ediyor ve alan adının adli yollardan kendisine geçmesi için uğraşıyor.