Appledan dev yatırım

Apple dev bir yatırım ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. LCD ekran üretimi için Sharp’a tam olarak 1 milyar dolar yatırım yapmayı düşünen Apple’ın, yakın bir zaman içerisinde bu amacını gerçekleştireceği söyleniyor. Okumaya devam et Appledan dev yatırım

Samsung Apple Rekabeti Kızışıyor Mu?

Sektör içerisinde Apple ile Samsung arasında yaşanan rekabet kızışıyor mu? Apple’ın iPad 2 üretimi için Samsung’a yönelmesi gibi iddialardan sonra alınan yeni haberlere göre de Samsung’un Apple’dan desteğini çekeceği söyleniyor. Okumaya devam et Samsung Apple Rekabeti Kızışıyor Mu?

Pegatron Eylülde iPhone 5 Teslimatı Yapacak

Apple, yakın bir zaman içerisinde üretimine başlayacağı iPhone 5 için Foxconn firmasından vazgeçmiş ve Pegatron ile anlaşma sağlamıştı. Hatta konu ile ilgili yapılan haberlerde Apple’ın daha şimdiden Pegatron’a 10 milyon iPhone 5 siparişi verdiği bilgisi alındı. Bunun üzerine Pegatron’dan gelen haberler ise iPhone kullanıcılarını heyecanlandıracak nitelikte oldu.

Pegatron şirketi yaptığı açıklama ile eylül ayı içerisinde iPhone 5 teslimatına başlayacağını duyurdu. Diğer yandan ilgi çekici bir durum ise Apple’ın iPad 2’den sonraki yeni ürünlerinden biri olacak iPad 3’ü de Pegatron’a üreteceği şeklinde oldu. iPad 3’ü de Pegatron’a ürettirecek olan Apple, şimdiden gelecek ile ilgili projelerinin planını yapmışa benziyor.

Bakalım Apple, iPhone 5 ile ilgili hangi aşamalarda karşımıza çıkacak ve şirket iPhone 5’i tam olarak ne zaman piyasaya sunacak. Bekleyip yakından göreceğiz. Gelişmeleri buradan takip edebilrsiniz.

En İyi Görüntü Kalitesini Hangi Tablet Sunuyor

Sizce en iyi görüntü kalitesini hangi tablet sunuyor, hiç merak ettiniz mi? DisplayMate adlı site tarafından yapılan incelemeler hangi tabletin daha iyi görüntü kalitesi sunduğu hakkında bizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Şimdi DisplayMate sitesi tarafından yapılan incelemelere yakından bakalım.

DisplayMate sitesinin yaptığı incelemelere katılan tabletler arasında Apple’ın iPad 2’si, Samsung’un Galaxy Tab 10.1’i ve Motorola’nın XOOM’u yer alıyor. Yapılan incelemede Samsung modeli Galaxy Tab’ın iPad 2’ye oranla daha kaliteli bir görüntü ortaya koyduğu karşımıza çıkıyor. Ancak bu konuda bazı ayrımlar karşımıza çıkıyor. Çünkü yapılan test uygulamalarında Apple’ın iPad 2’sinin renk doğruluğu ve izleme açısı gibi konularda daha iyi olduğu ve Samsung Galaxy tab 10.1’nin ise yansıma, parlaklık ve karşıtlık gibi kriterlerde ön plana çıktığı görülüyor. Yine de DisplayMate sitesi tarafından belirtilen sonuca göre Samsung modeli kıl payı da olsa daha iyi bir görüntü kalitesi sunuyor.

Bu nedenle tablet PC’lerde iyi bir görüntü kalitesi arayanlara buradan duyurmak istiyoruz, Samsung Galaxy 10.1 Tab şu an için piyasa üzerinde yer alan tabletler arasında en iyi görüntü kalitesi sunan tablet olmaktadır.

iPad Gazeteleri Öldürecek Mi?

Apple her geçen gün yeni bir ürünle karşımıza çıkıyor ve sunduğu ürünler insan özelliklerinden daha da üstün bir hale gelmeye başlıyor. Buna örnek ise son olarak üretilen iPhone 4 oluyor. Hatırlayacak olursanız iPhone 4’ün göz retinası ile aynı oranda bir ekran özelliği bulunuyor. Bu sayede ekran üzerinde yer alan resimler ya da görseller oldukça net bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Bu gelişmelerin ardından ise gazete sektöründe birtakım endişeler meydana gelmiş gibi gözüküyor. Yakın bir zaman içerisinde internetten okunan gazete oranının oldukça yüksek bir sayıya ulaşacağını bildiren Apple, gazetecilerin gözünü iyice korkutmuşa benziyor. Bu nedenle birçok gazete üreticisi kısa bir zaman içerisinde gazete satışlarının düşmeye başlayacağını ve uzun yıllar sektör içerisinde insanlara hizmet veren normal gazetelerin, internet gazetesi ile ortadan kalkacağını düşünüyor.

Şimdilik konu ile ilgili net bir olay bulunmuyor, ancak şirketler üretim altına aldıkları akıllı cihazları ile internet gazeteciliğine destek sunmaya devam ediyor. Kısa bir zaman içerisinde ise amaçlanan internet gazetesinin oldukça popüler bir hale getirilmesi şeklinde karşımıza çıkıyor.

Türk Telekom ile Motorola XOOM

Teknoloji devi Motorola’nın popüler tableti XOOM Türk Telekom ile Türkiye’de satışa sunulmaya başlandı. Yeni Motorola XOOM tabletin reklamında ise Taşkın rolü ile oldukça beğeni kazanan ve bir reklamdan diğerine koşan Cem Yılmaz oynadı.

Reklam içerisinde yer alan mizansenler ve ilginç espriler Motorola XOOM tabletin daha çekici bir hale gelmesini sağlamış gibi gözüküyor. Yaklaşık olarak 1.5 dakika olan reklam içerisinde tabletin HD ekran kalitesi ve Android işletim sistemi kullandığı hakkında bilgiler veriliyor. Bunun yanında geniş ekran ve yüksek çözünürlük özelliklerine de değinilen reklamda Motorola tabletin ilk olarak Türk Telekom ile Türkiye2ye giriş yaptığı da özellikle belirtilenler arasında yer alıyor.

Diğer yandan Apple’ın iPad 2’sine de birtakım göndermeler yapıldığını söylemek mümkün. Eğer siz de bu reklamı izlemediyseniz aşağıda sunduğumuz bağlantıdan Cem Yılmaz Türk Telekom Motorola XOOM reklamına ulaşabilirsiniz.

Reklam: http://www.youtube.com/watch?v=l8mDNiDeyqI

Apel 2011 Üçüncü Çeyrekte 14 Milyon iPad Satmayı Planlıyor

Apple’ın iPad 2’yi de piyasaya sürmesinin ardından bu sektörde daha geniş bir alana yayıldığı açıkça görülüyor. Sıra dışı ürünleri ile kendi platformunda iddialı bir hale gelen iPad’ler neredeyse kapış kapış gidiyor ve Apple talebi karşılama konusunda çoğu zaman zorlnadığını belirtiyor.

Bu haberlerin üzerine ise Apple’dan gelen açıklama bizleri bir kez daha şaşkına çeviriyor. Alınan bilgiler doğrultusunda Apple’ın 2011 yılı üçüncü çeyreği sonuna kadar yaklaşık olarak 14 milyonluk bir satış oranına dahil olacağı belirtiliyor. Şu ana kadar oldukça büyük bir oranda satış gösteren iPad’ler, bu yılın son çeyreğine kadar 14 milyona ulaşmayı bekliyor. Bunun yanında bu durum her iki iPad için de geçerli konuma geliyor. Yani sadece yeni pazara çıkan iPad 2 değil, iPad’i de bu oranın içine alıyor.

Bakalım Apple iPad’lerde hedeflediği sayıyı 2011 yılının üçüncü çeyreği sonuna kadar gerçekleştirebilecek mi? Bekleyip çok yakından göreceğiz.