iPhone 5 batarya ve kamera modülü görüntülendi

Apple’ın Eylül ayında pazara sunması beklenen iPhone 5 ile ilgili yeni haberler açığa çıkmaya devam ediyor. Bunlardan en yenisi iPhone 5’in batarya ve kamera modüllerinin görüntülenmesi şeklinde karşımıza çıkıyor. Okumaya devam et iPhone 5 batarya ve kamera modülü görüntülendi

Samsung Apple Rekabeti Kızışıyor Mu?

Sektör içerisinde Apple ile Samsung arasında yaşanan rekabet kızışıyor mu? Apple’ın iPad 2 üretimi için Samsung’a yönelmesi gibi iddialardan sonra alınan yeni haberlere göre de Samsung’un Apple’dan desteğini çekeceği söyleniyor. Okumaya devam et Samsung Apple Rekabeti Kızışıyor Mu?

iPad Gazeteleri Öldürecek Mi?

Apple her geçen gün yeni bir ürünle karşımıza çıkıyor ve sunduğu ürünler insan özelliklerinden daha da üstün bir hale gelmeye başlıyor. Buna örnek ise son olarak üretilen iPhone 4 oluyor. Hatırlayacak olursanız iPhone 4’ün göz retinası ile aynı oranda bir ekran özelliği bulunuyor. Bu sayede ekran üzerinde yer alan resimler ya da görseller oldukça net bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Bu gelişmelerin ardından ise gazete sektöründe birtakım endişeler meydana gelmiş gibi gözüküyor. Yakın bir zaman içerisinde internetten okunan gazete oranının oldukça yüksek bir sayıya ulaşacağını bildiren Apple, gazetecilerin gözünü iyice korkutmuşa benziyor. Bu nedenle birçok gazete üreticisi kısa bir zaman içerisinde gazete satışlarının düşmeye başlayacağını ve uzun yıllar sektör içerisinde insanlara hizmet veren normal gazetelerin, internet gazetesi ile ortadan kalkacağını düşünüyor.

Şimdilik konu ile ilgili net bir olay bulunmuyor, ancak şirketler üretim altına aldıkları akıllı cihazları ile internet gazeteciliğine destek sunmaya devam ediyor. Kısa bir zaman içerisinde ise amaçlanan internet gazetesinin oldukça popüler bir hale getirilmesi şeklinde karşımıza çıkıyor.

SIM Kartların Boyutu Değişiyor

Apple geçtiğimiz günlerde Avrupa Telekom Standartlar Kurulu’na yaptığı SIM kartların boyut değişikliği talebine olumlu yanıt aldı ve SIM kartların boyutlandırılmasında yeni bir oluşuma gitmesini sağladı.

Apple kendi ürünleri üzerinde kullanılan SIM kartların boyutlarını zaten değiştirmişti. Yani en son pazara sunduğu iPhone 4 ve iPad 2 cihazlarında konuşlandırılan SIM kartların özel boyutlara sahip olması ve bu boyutlar dışında ki başka bir SIM kartla cihazların kullanılamaması bu durumun en net açıklamasıydı. Bunun üzerine tüm SIM kartların boyutunda değişikliğe gidilmesi ve bundan sonraki cihazların micro SIM kart ile çalışması talebini Avrupa Telekom Standartlar Kurulu’na ileten Apple, kuruldan beklediği cevabı aldı ve SIM kartların boyutlarının belirli bir zamandan sonra değişeceğini bildirdi.

Diğer yandan yeni kararın üreticiler ve operatörler için yeni bir piyasa açılımı olarak görüldüğü belirtildi. Ayrıca uygulamanın tam olarak hizmete sunulması içinse 1 yıl gibi bir sürenin geçmesi gerektiği ifade edildi.

 

Beyaz Renkli İphone 4 Türkiyede Satışa Çıktı

Eğer siz de beyaz rengin kışkırtıcı tavrına ve çekiciliğine karşı koyamıyorsanız, sizlere yeni beyaz renk iPhone 4’ü öneriyoruz.

Yaklaşık 10 aylık bir gecikme yaşansa da Apple sonunda beyaz renk iPhone 4’ün üretimini tamamladı ve pazara sundu. Bunun ardından merak edilen beyaz renk iPhone 4’ün Türkiye’ye ne zaman geleceğiydi ve beklenen gerçek oldu ve yeni iPhone 4 Türkiye’ye geldi.

Diğer yandan beyaz renk iPhone 4 Türkiye’ye Vodefone ile giriş yaptı. Bunun yanında Vodafone’un sitesine girdiğinizde beyaz renk iPhone 4 kampanyası ile karşılaşabilir ve aynı kampanyaya Turkcell’de de rastlayabilirsiniz.

Son olarak yeni beyaz renk iPhone 4’lerin satış şartlarının her iki operatörde de siyah renkli iPhone 4’de nasılsa, yeni beyaz renkli modelde de aynı olduğunu söylemek istiyoruz. Eğer siz de son günler içerisinde iPhone 4 almayı düşünüyorsanız, öncelikle yeni beyaz renk iPhone 4’ü yakından görmenizi ve incelemenizi öneririz.

iPhone Konum Kaydetme Özelliğine Steve Jobs dan Yanıt

iPhone konum kaydetme özelliğine Steve Jobs’dan yanıt geldi ve Jobs kesinlikle şirket tarafından bu bilgilerin alınarak kullanılmadığını dile getirdi.

Kısa bir zaman önce iPhone’ların içerisinde yer alan consolidated.db dosyasının kullanıcıların konumlarını kaydettiği yönünde iddialar ortaya atılmıştı. Hatta aynı durumun Android modellerinde de geçerli olduğu ileri sürülmüştü. Bu gelişmelerin üzerine bir iPhone kullanıcısı tarafından Steve Jobs’a yönlendirilen mektup da, bu bilginin neden gerekli olduğu konusunda bir cevap istendiği ortaya çıktı. Gelen mektuba gayet açık bir cevap veren Jobs, bu bilgilerin kesinlikle kullanıcıları takip etmek için kullanılmadığını ve bu konuda konuşulan bilgilerin tamamen yanlış olduğunu söyledi.

Söylentilerin ne kadar gerçek olduğu şu an için bilinmiyor, ancak bu bilgilerin kaydedidildiği bir dosyanın gereklilikleri ise oldukça tartışılır bir konumda yer alıyor. Bakalım ilerleyen zamanlarda bu konuda karşımıza ne gibi durumlar çıkacak. Yakında izleyip göreceğiz.

 

iPhone Flickr’ı da Fethetti

iPhone 4, fotoğraf paylaşım sitesi Flickr‘a yüklenen fotoğraflarda en çok kullanılan fotoğraf makinesi olmak üzere.

iPhone, en çok kullanılan fotoğraf makinesi tablosunda Canon EOS Digital Rebel XTi’yi iki sene önce geride bırakmıştı. Şimdi ise hedef Nikon D90‘ı geçmek ve Flickr’in en popüler kamerası olmak. Listedeki ağır DSLR’lere göre iPhone 4’ün kamerası sadece 5 megapiksel çözünürlüğünde ve dijital yakınlaşmaya sahip. Flickr’in en popüler kameraları arasında Nikon D90, Canon EOS Digital Rebel XSi, Canon EOS 5D Mark II ve Canon EOS Rebel T1i var. iPhone’un fotoğraf gücü bu makinelere yaklaşmasa da taşınabilirliğive pratik kullanımı ile hepsini geride bırakıyor.

Fotoğraf tutkunları makinelerine ölesiye bağlı olsalar da bir çoğu bu fotoğraf makinelerini taşımanın zor ve yorucu olduğunu kabul ediyor. Birçok tüketicinin bir iPhone’a da sahip olduğunu düşündüğümüzde D90’ın geride kalması pek süpriz sayılmayabilir.

iPhone İçin Taşınabilir Hoparlör

iPod ve iPhone’larla uyumlu çalışan JBL Multimedia serisi docklu hoparlörlerine bir yenisini daha ekledi. Bir dock’lu hoparlörden istediğiniz güç ve taşınabilirlik ise hepsini JBL On Stage IV‘de bulabilirsiniz.

Yeni örgü tasarımı ile diğer On Stage ürünlerinden farklı bir görünüme sahip olan ürün dört adet JBL Odyses tam erişimli dönüştürücü ile her odada ve açık alanda JBL’in gerçek yüksek performanslı sesini duyabilirsiniz. Altı adet pil ile de çalışabilen On Stage IV kesintisiz 16 saate kadar istediğiniz müziği dinleme olanağı sağlıyor.

Taşınabilme özelliği sayesinde istediğiniz her yere yanınızda götürebileceğiniz On Stage IV sizi daha hür kılacak. Uzaktan kumandası ile müzik listenizi odanın herhangi bir yerinden kontrol edebilirsiniz. Güç kaynağına bağlı durumda, iPod ve iPhone’nunuzu şarj edebilme özelliğine sahiptir. Tüm iPod ve iPhone’larla uyumlu çalışan On Stage IV Apple iPod evrensel dock adaptörü içerir.

Bu adaptör sayesinde Mac veya PC’nizi iPod / iPhone iTunes ile senkronize etmek için USB 2.0 üzerinden iTunes’a doğrudan bağlar. Stereo mini jackı sayesinde digital herhangi bir müzik aletine, oyun konsoluna, bilgisayarınıza bağlanabilirsiniz.

Böyle Application Görülmedi

Paranormal Recorder adındaki bu iPhone uygulaması, normalin dışındaki dalgaları algılayarak, dünya ötesi varlıkları algıladığını iddia ediyor.

Uygulamanın geliştiricisi Ben Williams, normal ötesi güçlerin birbiriyle iletişim kurduğu sırada bir takım elektromanyetik dalgalanmalar meydana geldiğini gördüğünü söylüyor. Uygulama, hayaletlerden gelebilecek mesajları algılamak için telefonun dijital pusulasından faydalanıyor ve sadece belirli bir aralığa düşen dalgalanmaları kaydediyor.

Uygulamanın yeni 3.11 sürümü ise, bulgularınızı SoundCloud üzerinden meraklılarıyla paylaşmanıza izin veriyor. Hayalet avcısı uygulama Paranormal Recorder, iTunes’da 2.99$ fiyatla satışta.

Uygulamayı indirdim. Ne kadar doğru bilinmez ancak insanı gerçekten ürpertiyor.